AMD'den oyunculara yeni bir müjde!

AMD, sonunda oyun tutkunları için özel olarak geliştirdiği 790GX yongasetini duyurdu.

AMD'den oyunculara 790GX yongaseti

Dün itibariyle raflarda yerini alan bu platform, ATI Radeon HD 3300 grafik çipsetiyle Phenom CPU'ları entegre etmesinin yanında 'gelişmiş saat kalibrasyon' teknolojisini kullanarak saat hızını 3.2 GHz'ye kadar çıkarabiliyor.

Bu yongasetinden önce oyun tutkunları için 3.0 GHz hızın yeterli gelmediğini ifade eden AMD Yongaseti Pazarlama Yöneticisi Sam Maekinen, İzlanda'nın başkenti Reykjavik'de yaptığı konuşmasında oyuncuların yeni geliştirilen yongasetiyle daha fazla tatmin olacaklarının altını çizdi.

Maekinen, konuşmasının devamında yeni SB750 güney köprüsü yongasetinin, Sideport hafıza teknolojisiyle video performansını daha da iyileştirdiğini belirtirken, anakartın üzerine ayrı bir hafıza çipinin eklenmesiyle video performansının gözle görülür derecede arttığını da sözlerine ekledi.

Bunun yanında Maekinen, tek bir hafıza çipinin 400 ve 533 MHz hızında çalıştırabilme kapasitesi olmasına rağmen, performans ölçümlerinde yüzde 10 ila 15 düzeyinde artış görüldüğünü de savundu.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Türkiyede satışa sunuldumu acaba

Mainboard ve CPU degistirmeyi dusunuyordum zaten iyi oldu. Biraz daha beklerim :D

Abartmaya gerek yok. Adam da %10 -15 gibi bir performans artışı olduğunu iddia ediyor. Satış stratejisinden başka bir şey değil...

intel varken amd yi neyapacan peh !!

3300 serisi ne ekran kartında ya

780G ile pek bir farkı yok ve pahalı bence,sadece 790gx te çift ekran kartı takma imkanı var,ama biraz garip çünki bu çip set kendi üstünde 3300 hd ekran kartıda var(2400hd ayarında olması lazım) yani arkadaşın dediği gibi; Satış stratejisinden başka bir şey değil...780G daha ekonomik bir çözüm olur bence ;unutmadan birde hybird crosfire özelligi var.790gx bence mantıksız geliyor(ilgilenen arkadaşlar gıgabyte serisinde inseleme yapabilirler)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir