AMD'den tabletlere özel AMD Z serisi APU

AMD, tabletler için ürettiği yeni hızlandırılmış işlemcisini ortaya çıkardı! İşte özellikleri...

AMD'den tabletlere özel AMD Z serisi APU

AMD yaptığı bir açıklamada, performans tablet ve küçük tasarımlı bilgisayar alanındaki en yeni hızlandırılmış işlemcisi (APU) AMD Z-60'ı duyurdu. AMD'nin en düşük enerji tüketimine sahip APU'su olan AMD Z-60, 10mm'ye varan incelikte tablet tasarımlarında performans ve AMD AllDay pil ömrü sunuyor. Çekici özellikleri, göz alıcı grafikleri, en yeni Microsoft Windows 8 uygulamaları ve kullanıcı arabirimi desteğini ve bunların yanında Windows 7 ve diğer tüm eski Windows uygulamalarına desteği bir arada bulunduran AMD Z-60 APU, birçok tasarım için ideal çözüm.

AMD Z-60 APU'ya sahip ilk tabletlerin bu yıl Windows 8 ile birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

AMD Z-60 APU'nun tablet deneyimini iyileştirmek için taşıdığı özellikler arasında bilgisayarın hızla açılmasını sağlayan AMD Start Now teknolojisi ve web uygulamaları sırasında sekiz, HD video izlerken altı saate kadar pil ömrü bulunuyor. APU'da bulunan AMD Radeon grafik işlemcisi ise 1080p tam HD çözünürlük, harici ekran bağlantısı için HDMI çıkışı ve Microsoft Direct X 11 desteğiyle etkileyici bir oyun performansı sunuyor.

AMD hızlandırılmış işlemcilere sahip tabletler, işlemcinin tüm özelliklerinin hayata geçirilmesini sağlayan popüler uygulamaların bulunduğu AMD App Zone'dan da yararlanabiliyor.

"Microsoft Windows 8 platformunda içerik oluşturma ve kullanma sırasında kaliteli bir deneyim yaşamak isteyen tablet kullanıcıları artık AMD Z-60 APU ile performans odaklı ve makul fiyatlı bir seçeneğe sahip," diyen AMD Ultra Düşük Tüketimli Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Belt, şöyle devam etti: "Düşük performanslı ve yüksek fiyatlı seçenekler arasındaki büyük boşluğu doldurabilecek durumda bulunan AMD, gerek müşterilerini gerekse son kullanıcılarını memnun edecek tasarımlara önayak olacaktır."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

amd yine yaptı yapacağınız daha ne olsun

amd yapıyor kim ne derse desin adamlar öttürüyor resmen. intelin atom mimarisi ilk çıktığında ucuzdu baktılar ki aptallar ordusu rabet ediyor bindirdiler fiyatı 1200 liraya bile atom işlemcili sistem var ama gücü wor 2010 çalıştırmaya zor yetiyor. amd nin kötü denen işlemcisi bile çok daha fazla işlemi aynı anda yapıp çalışştırıyor. masüstü konusundada aynı durum söz konusu sentetik testlerdeki % 10 luk farkı neye göre ve nerede far edebiliyorsunuz bir açıklayabilseniz. sorsak fsb dersinizde o belirleyici bir kriter değil tam olarak o konunun kriter olabilmesi için büyük plazma tarzı ekranların kullanılması lazım kaldı ki o tip büyük ekranlarda farkı amd sistem ve mimarisi ortaya çıkartıyor.

@13 Eki 2012 09:35 saçmalık ve ebleklik konusunda güzel bir yorum olmuş aferim...

@13 Eki 2012 13:11 senönce yazı yazmayı ve konuşmayı öğren abla. ondan sonra yazarsın buraya. sen vermeye devam et yüksek faiş rakamları intel ürünlerine. paran bol harcayabilecek yerin yok işinde yok fantezi olsun diye seni en iyi kim düdüklerse ona para verip tatmin olabiliyorsun bu kadar basit cevabı.

@13 Eki 2012 19:17 evet gerçekten amd işlemciler intelden iyi bence

amd ilk önce doğru düzgün, stabil ve sorunsuz ekran kartı ve işlemci sürücüsü çıkarmayı öğrensin. bilip bilmeden de işkembeden sallamayalım lütfen...

amd eski gücünde değil ciddi atılımlar yapması şart yoksa yakında nokia gibi sonunu hazırlayacak....

intele fazla para vermweye lüzum yok AMD yapmış kullanmak lazım tek sorun soğutucusu yazın sıcaklarda ses yapıyor fanı yetmiyor

İntel'in yıllarca insanları sömürdüğünü düşünürsek bu çıkış can suyu gibi gelir. Düşünün intel in ilk atom işlemcisi kesinlikle hd film oynatamıyordu. sanal çoklu çekirdek komedisi kökünden gereksizdi. AMD her zaman fiyat/performans optimizasyonunu korudu. Şuan 8 çekirdekli AMD ve İntel işlemcileri lütfen karşılaştırın. Ben her zaman AMD derim yıllarca intel+microsoft kabusu kurbanı olduk umarım artık windows saçmalığı da son bulur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play