AMD'den yeni nesil yerleşik GPU!

AMD yeni nesil canavarıyla çok farklı alanlarda, çok farklı işler becermek için hazır!

  • Gökay Özbudak
AMD'den yeni nesil GPU!
Yeni yerleşik GPU'sundan umutlu...

AMD yeni saklı GPU'sunu tanıttı. Yeni nesil GPU, 6 farklı ekrana görüntü verebilme özelliğine sahip. Özellikle tıp, askeri, dijital işaretler ve kumarhane alanlarında kullanılması düşünülen yeni nesil GPU, AMD'den Rick Jaenicke şu şekilde bahsediyor; "E670 için tıp alanı en iyi piyasalardan biri. Ultrases ünitelerinden taşınabilir cihazlara kadar birçok cihazı çalıştırabilme yetisine sahip. GPU'nun bir görüntünün 6 farklı açısını göstererek tıp alanında kullanılmasını bekliyoruz."

"Askerlerin ve güvenlik güçlerinin kullanabilecekleri alanda ise yeni nesil grafik kartlarına ihtiyaçların çok olduğunu görüyoruz. Yani evet, E6760 gelişmiş kokpit görüntülerinde ve sinyal işletim sistemlerinde kullanılabilir."

GPU'nun diğer özellikleri ise şu şekilde; 128-bit genişlikte 1 GB DDR, Windows 7 ve Linux desteği, DX 11, Shader Modeol 5.0, OpenGL 4.1, Stereo 3D, Blu-ray 3D, çift HD decode, SD ve HD, HQV işlemleme, H.264, VC-1, MPEG4, MPEG2, 11.576 GFLOP işlem gücü, HDMI 1.4 stereoskopik video.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

keŞke laptoplarda da aynı modelde AMD veya Intel arasında seçme imkanımız olsa. isteyen istediği işlemcili laptopu alabilse. ama burada Intel tekelcilik yapıyor. büyük şirketlerle anlaşma yapıyor AMD işlemcileri kullanma diye.

eski nesil E4690 a kıyasla %50 performans artışına rağmen güç tüketimi sadece %25 fazla, yani 35 watt. bu oldukça iyi

Intel P4 kullanıyorum, memnunum.

muberk-gs yazmış:

Intel P4 kullanıyorum, memnunum.

keşke herşey kuru bir p4' ten ibaret olsaydı artık ne p4 nede amd athlon kaldıı hepsinin yaşamı sonlandı.
artık intel cephesi i.... serisi ile amd firmasıda phenom çeşitleri ile devam ediyor.
grafik konusunda ati kartlarının atakları güzel fakat nvidia fizik ve cuda kadar başarılı bir geliştirme yapsalar çok daha güzel olacak.

Sen de yorum yaz