AMD: DirectX 10.1'li 785G yonga seti

Giriş seviyesi anakartlarda kullanılan popüler 780G yongasının halefi neler sunacak? İşte yanıt...

  • Halil Mollaoğlu
AMD: DirectX 10.1'li 785G yonga seti
AMD 780G: Halefi üçüncü çeyrekte geliyor.

AMD yakında kitle pazarına hitap eden yeni bir anakart yongası yayımlayacak. AMD-785 yonga seti, DirectX 10.1 desteği olan tümleşik bir grafik yongasıyla beraber gelecek.

Yeni yonga seti Radeon HD 4200'ü baz alıyor ve Radeon HD 3200 (DirectX 10) baz almış başarılı 780G yonga setini takip ediyor. Radeon HD 4200 de yüksek performans sunmayacak. Bir yandan 15 Watt güç tüketimini aşmaması gerek, diğer yandan oyunlar için özelleştirilmiş değil. Fakat HD-içerik gösteriminin mümkün olacağını düşünüyoruz.

AMD'nin 785G yonga seti yüksek bir ihtimalle bu senenin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek ve anakartlarda yerini alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence 1 sene ve daha öncesinin oyunlarının oynanabilmesi için yeterli olacaktır. Zaten ben ekran kartına bir dünya gereksiz para verilmesine karşıyım. Üst düzey bir ekran kartı ile playstation 3 aynı para bu olacak iş değil. Eskiden 100 dolarlık ekran kartları ile en son çıkan oyunları full detay oynayabiliyordunuz. Bence bu tarz bir anakart alıp eski oyunları oynayıp 2-3 sene sonra ucuz bir ekran kartı takıp bu 2-3 sene içinde oynamadığın diğer oyunları oynamak daha mantıklı yoksa tamamen ölü yatırımdan başka birşey değil pahalı ekran kartları.

Hd3200 gayet güçlü bir onboard, bence uygun fiyatlı bir pc toplamak isteyenlerin gözdesi olmalı ( Haliyle mecburen AMD işlemci olacak ama onlarında F/P değerleri iyi ) intelin döküntü onboardu yerine kesin tercih edilmeli yenisininde ondan aşağı kalacağını sanmam. Başka bir yerde gördüğüm testte Call of Duty 4 ü en düşük ayarlarda da olsa 24 fps ile oynatabiliyordu , intelinki ile oynatmayı geçtim oyunu açmıyordu.

E SU ANDA MEVCUT 780G CHIPSETLERDE HD ICERIGI GAYET BASARILI BIR SEKILDE GOSTERIYOR OYUN PERFORMANSIDA DIGER ONBOARDLARA GORE KAT KAT IYI... 785 G NIN OYUN PERFORMANSINDA DA YUKSEK BIR DEGER VAAD EDILMIYOR. AYRICA 780 G PHENOMX4 ISLEMCILERE IZIN VERIYOR... BEKLEYIP GORMEK LAZIM AMA DIRECTX 10.1 DEN BASKA KAYDA DEGER BIR YENILIK OLMAYACAK GIBI GORUNUYOR

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir