AMD'nin Fusion çipleri nete sızdı!

AMD'nin yeni canavarları hakkında önemli detaylar da sonunda internete sızdı...

  • Gökay Özbudak
AMD'nin Fusion serisi hangi cihazlara geliyor?
AMD, PC piyasasını canlandırabilecek mi?

PC'ler piyasanın mobil cihazlara kaymasıyla beraber satışlarda zor dönemler geçiriyor. Bu sırada da PC donanımıyla öne çıkan firmalar artık bir yandan birbirleriyle yarışırken diğer bir yandan da kötü satışlarla savaşmak zorunda kalıyorlar. NGOQ.com'un yayınladığı AMD'nin internete sızan bir sunumuna göre, firmanın Fusion serisiyle ilgili planları da su yüzeyine çıktı.

CPU ve GPU'ları tek bir çip üzerinde birleştirecek olan projedeki Fusion serileri birkaç kategori altında bulunacak. Örneğin G-serisi tümleşik işlemciler olacakken C ve Z serisi de tabletler ve ultra ince "netbook"lar için kullanılacak. Küçük masaüstü tasarımları için E serisi kabul görecekken asıl merak edilen A serisi, ana dizüstü ve masaüstü bilgisayarları hedefleyecek.

A serisi, dört çekirdekli bir CPU ile DirectX11 destekleyen GPU'yu tek bir çipte birleştirecek. Bunun yanında dizüstü bilgisayarlarda, işe yaramayan parçalara enerji akımını durdurarak 10 saatlik pil ömrü sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

harika bir işlemci olacak. hem CPU hem GPU. Radeon HD 6xxx serisini ekleyeceklermiş yanlış bilmiyorsam. böylece az enerji harcayak ve tam performans alınacakmış.

amd yaparsa tam yapar :D

Nerde kaldı amd nin buldozerleri? bilgisi olan varmı?

10 saatlik pil ömrü hiçte inandırıcı değil. amdnin cpu+gpu pek işe yaramayacağına ve çok fazla ısınacağına inanmıyorum. hele birde bu makine hp dv serisi ise kesin bilgisayar alev alır.

10 saatlik pil ömrü hiçte inandırıcı değil. amdnin cpu+gpu pek işe yaramayacağına ve çok fazla ısınacağına inanmıyorum. hele birde bu makine hp dv serisi ise kesin bilgisayar alev alır.

uyduruk bir şey daha çıkıyor ortaya...

YAŞASIN...!!! INTEL + NVIDIA + IBM + MICROSOFT + GOOGLE...!!!

saygılarrrr.r.r.rrr

Umarım birşeye benzeler çünkü herkese beklemesini söyledik. Beklediklerine değmezse linç ederler valla :)

aha efsane geri dönmüş, biri edipçiftçi ye CHIP yorumlarıyla dünyaya ders veremeyeceğini söylesin.

bulldozerlere ne oldu niye yoklar bu arada PC bileseni ureticileri uzatmalari oynuyolar mobil sevdadan kolay kolay vazgeciremezler insanlari bana gore gelecegin en buyuk sirketleri APPLE NVIDIA SAMSUNG VE HTC OLACAGA BENZIYOR

Sevgili Edip farkidaysan artik Mikrosoft Intel ile birlikte degil. Windows 8 ile Arm butun dizustu ve netbook piyasasini kendine cekecek. Artik devir guclu islemcisi olan 1.5 saat pil ömrü veren islemcili tasinabilir aygitlar yerine en az bir gun giden ince tasinabilir aygitlar microsoft bunu gördugu icin X86 kardesligini bitirecek ki bu sonun baslangici olacak intel icin bunu yaz bir kenara istersen.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost