AMD'nin hızlı yükselişi!

AMD her geçen yıl daha da büyüyor! İşte AMD'nin açıkladığı son rakamlar ile etkileyici tablo...

  • Gökay Özbudak
16 milyon AMD- ATI ekran kartı!
Ekran kartları büyük destek sağlıyor...

AMD'nin açıklamasına göre firma, son 9 ay içinde DirectX 11 destekleyen 16 milyon ekran kartını piyasaya sürdü.

Çip devini oldukça ileri sıçratan ATI Radeon HD 5000'in de desteğiyle, AMD ikinci çeyrekte 1.65 milyar dolarlık gelir elde ettiğini açıkladı. AMD CEO'su Dirk Meyer firmanın büyük sıçrayışını şu şekilde anlatıyor; "Mikro işlemci ve grafik kapasitesinin eşsiz kombinasyonu sayesinde, müşterilerimiz rekor sayıda yeni mobil ve masaüstü platformları piyasaya sürdü. Sony'i mikro işlemci müşterilerimizin arasına ekledik ve var olan müşterilerimizin de AMD tabanlı platformları daha da çok kullandığını görüyoruz."

AMD'nin raporlarına göre, firmanın grafik bölümü ikinci çeyrekte yüzde 8'lik bir büyüme gösterdi ve çip devi geçen yıla göre yüzde 87 büyümüş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

AMD olduğu yerde duruyor. asıl yükselen ATI dir.

AMD nin son yıllarda yaptığı en mantıklı hamle zaten ATI yi satın alması olmuştur, ATI satıyor AMD kazanıyor.

Fiyat/Performans ürünü yaparsan her zaman kazanırsın işte...

amdnin yükselişi intelin kendine gelmesini fiyatları kırması gerektiğini yüzde yüz kardan vazgeçip milletin cebine ne kadar önem verdiğini anlaması gerektiğini özetliyor..

forever ati hd5970

amd yi ucuz ve iyi oldugu için tercih ediolar ama intel çok pahalı oldugu için alınmıor bence intel fiyatları düşürürse amd para kazanamaz sadece atiden gelir başka gelmez

arkadaslar ben his hd4850 yi almayı düsünüorm sizce nasıl bir ekran kartı

amd+ati muhteşem ikili...
amd ati yi almakla dogru kararı verdi :D

amd yi ucuz ve iyi oldugu için tercih ediolar ama intel çok pahalı oldugu için alınmıor bence intel fiyatları düşürürse amd para kazanamaz sadece atiden gelir başka gelmez
-----------
Üretim kapasitesinin üzerine cikmalari mümkün olmadigina göre bu sögledigin zor. Sonucta hala pazarda islemci acigi var ucuncu bir firma icin bile yer var diye dusunuyorum.

Amd yi intele karşı seviyorum ama ati ekran kartları linuxu görmezden geliyor. Sırf bunun için gidip Nvidia aldım. Pişmanda değilim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play