AMD'nin yeni mobil APU'ları duyuruldu!

AMD, sunduğu yüksek perfromans ve zengin grafiklerle öne çıkan yeni 2013 mobil APU serisini duyurdu!

AMD'nin yeni mobil APU'ları duyuruldu!

AMD yaptığı bir açıklamada 2013 A Serisi ve E Serisi Mobil Hızlandırılmış İşlemci (APU) ailesine katılan üç yeni modelle, günümüzün PC piyasasının ihtiyaçlarını performans ve enerji verimliliğinde artışlar, kullanıcı deneyimleri, üstün oyun ve grafik çözümleri ile karşılayan çözümler sunacağını duyurdu.

  • 2013 AMD Elit Mobil APU (eski kod adı "Temash"): Dünyanın ilk 28nm, dört çekirdekli x86 yongada sistem (system-on-chip - SoC) APU'su olarak küçük tasarımlı dokunmatik dizüstü, tablet ve 13 inçten küçük hibrid cihazlara güç verecek.
  • 2013 AMD Genel Bilişim APU (eski kod adı "Kabini"): Giriş düzeyindeki ve küçük tasarımlı dokunmatik dizüstü bilgisayarlar için ilk ve tek dört çekirdekli çözüm
  • Yeni, daha düşük tüketimli 2013 AMD Elit Performans APU (eski kod adı "Richland") modelleri, üst düzey ultra ince dizüstü bilgisayarlarda en iyi grafik ve bilişim olanaklarını sağlıyor.

Acer ve HP tarafından piyasaya sürülecek

Bugünden itibaren Acer ve HP gibi önde gelen bilgisayar üreticileri tarafından piyasaya çıkarılacak olan yeni APU'lar, yeni ve deneyimli mobil PC kullanıcılarının ihtiyaçlarını etkili bir şekilde dengelemek amacıyla tasarlandı.

"İstemci piyasası değişim geçirirken mobil cihaz tasarımlarındaki çeşitlilik arttı ve yazılımdan daha yüksek performans beklenmeye başladı.  AMD de günümüz mobil cihaz kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak en iyi işlemcileri sunmak için ideal bir konumda bulunuyor" diyen AMD İş Birimleri Genel Müdürü Lisa Su, şöyle devam etti:

"Bilişimde görselliğin önemi arttıkça ve grafik işlemcilerini başka tür işlemler için de kullanmak mümkün oldukça, yazılım çevrelerine ve APU mimarisine bağlılığımız bizi rakiplerimizden ayırıyor ve gerek tablet, gerek hibrid cihaz, gerek dizüstü bilgisayarda en iyi kullanıcı deneyimini yaşatabilmemizi sağlıyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

4. nesil İntel' ler varken ve ucuzlayan 3. nesiller, AMD pazarını tekrar kapatacaktır...

@26 May 2013 18:23 AMD, pazarda yer arayan bir seyyar satıcı değildir, kendi müşterilerinin bilinçli ve sürekli tercihidir. bunu zamanla sen de öğrenirsin.

@27 May 2013 05:40 sana katılıyorum da bunlar anlamaz böyle şeylerden

@26 May 2013 18:23 AMD 5.0 GHZ Stabil çalışan işlemcisinin duyurusunu yapmıştı. Peki çıkınca haswell satışlarına dikkat edermisiniz? AMD ürettiği ürünler genel olarak giriş ve orta segmente aittir. Siz bir Fx8350 işlemcisine i7 3770k 'nın overclock ve diğer tüm oyunlarda fark attığını "kanıtlamadan" bu teziniz geçerli değildir.

Yakışır...

komik amd den bu kafayla bi halt olmaz ne yazık ki.....

@26 May 2013 21:28 Dünyanın en üst seviye ve en ekonomik CPU, GPU ve chipsetlerini üreten bir firmadan daha kafalı birinin Türkiye'de yaşamasına sevindim. Bir fırsatını bulsan kimbilir neler neler üretirsin.

@27 May 2013 05:25 Türkiye de çok var bunlardan merak ediyorsan donanım haberin forumlarına bak.Ellerinden gelse amd işlemci kullanıcaklar diye sony ile microsoft'u parçalayacaklar.

AMD işlemciler aslında ucuz değildir, Intel'e kıyasla 2 kat fazla elektrik tükettikleri için uzun vadede daha pahalı oldukları bile söylenebilir.

amd son yıllarda çok kan kaybetti. sakın yeni nesil konsollar amd kullanacak geyiği falan yapmayın çünkü donanım özellikleri daha kesin değil ve her an değişebilir ayrıca sürücü ve yazılım desteği konusunda hala büyük sıkıntıları var amd nin.

git git bi defa amd aldım bozuk çıktı geri gönderdim işlemci performansı 3.5 çıktı yemin ederim vatan bilgisayarda amd den uzak durun intel pahalıda olsa ucuzda olsa yalnızca intel alın

intel işlemcilerin benchmark ve gibi programlar tarafından performansının şişik gösterilmesi gerçeği ortaya çıktıktan sonra, intelfanlar bu sefer de elektrik faturası senaryosuna sarıldılar ve bu elektrik faturası senaryosu son zamanlarda iyice dillendirildi. cılkını da çıkardılar. gelelim gerçeklere; bizim evde şu anda 2 bilgisayar çalışıyor her 2 bilgisayarda tam 24 saat çalışıyor (malum download olayı) bu bilgisayarlardan biri benim pentium d 3 ghz çift çekirdek (130 watt) 3 gb ram nforce 9600 ekran kartı sistem diğeri i7 3930x nforce 580 27 inch monitör, 2. Bilgisayar gelmeden önce elektrik faturası 80 tl geliyordu 2. Bilgisayar geldikten sonra 81 tl oldu yani kabaca gözle görülür bir fark oluşmadı, ben bu elektrik faturası durumuna özellikle dikkat ettim çünkü 2. bilgisayar geleceği zaman elektrik faturasından dolayı endişeli idik ancak korktuğumuz gibi bir durum çıkmadı, yeni ekran kartı taktım elektrik faturası şu kadara fırladı laflarının hurafe olduğu tecrübe ile sabittir!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir