AMD, oyuncuların kalesi Steam'i işgal etti!

AMD'nin attığı son adım tüm oyuncuları yakından ilgilendiriyor: İşte oyun devi ve AMD'den bir ilk...

  • Ertuğrul Süngü
AMD, oyuncuların kalesi Steam'i işgal etti!
Güncellemeler elinizin altında

Herhalde Steam kullanmayan oyuncu kalmamıştır. Steam öyle büyük bir iş başardı ki bütün oyun severleri o ya da bu şekilde bir bayrak altında toplayabildi. Şimdi sıra bu cevheri kullanmaya geldi.

AMD geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Valve ile bir anlaşma yaptıklarını ve bundan sonra çıkacak olan ATI Catalyst grafik sürücülerini Steam üzerinden kullanıcılara sunacaklarını belirtti. Yani bir Steam kullanıcısıysanız, yeni güncellemeler otomatik olarak önünüzde belirecek.

Valve'nin iş geliştirme müdür Jason Holtman; "Valve olarak, AMD ile birlikte böyle bir projede yer almaktan çok mutluyuz. Gerçekleştirdiğimiz bu yeni projeyse uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. PC oyuncularının en çok istedikleri işlemlerden bir tanesinin herhangi bir sürücü güncellemesinin otomatik olarak yapılmasıdır. Bu güncellemeler arasındaysa ekran kartları ilk sırada yer alıyor." dedi.

Steam ilk defa kendi üzerinden sürücü dağıtımı işine giriyor. Eğer bu proje başarılı olursa, diğer firma ve geliştiriciler de Steam ile birlikte çalışmaya can atacaklardır. Ne de olsa Steam oyunculara ulaşmanın en hızlı yolu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sürücü güncelleştirme şu anda sadece ATI ve Nvidia marka ekran kartlarını kapsamaktadır.

steam çok pahalı ya aral gamein 20liraya sattığı oyunu 30 dolara satıyolar 10liralık oyun 20 dolar...

aral game senin oyunu otomatik update edıyorsa tamam sorun yok :)
bunun yanında bir sürü süper özellikler. oyun aldıgında ya da yanında yeni hediye oyun verıyorsa iyi :)

elimde 7-8 acc var hepsi çalıntı

steam super ya l4d2 yi $10a vermislerdi

korsandan vazgeçip steam'e geçmenizi tavsiye ederim, ekonomik, güvenli güncel :)

AMD stream üzerinden grafik güncellemesi göndereceğine nVidia gibi bastırsın oyun yapımcılarına parayı da birçok oyun ATI ye optimize olarak çıksın.
yoksa ben o güncellemeyi ati nin kendi sitesinden de çekebilirim.

Steam gerçekten çok güzel bir platform evet biraz pahalı olabilir ama çok güzel indirimler de yapabiliyorlar özellikle free weekend ler oyunu orjinal olarak oynayabilmek için çok güzel fırsatlar.

Steam üzerinden yaptıgım güncelleme hata verdi ve yapılamadı, bende yine geleneksel yöntem ile ati nin sitesinden kendim indirip kurdum güncelleme dosyasını. Tam olarak oturtamadılar zannedersem.

iyiki varsın steam,korsana son ;)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play