AMD Phenom 9950 geliyor

Phenom ailesini tazeleyen AMD, Haziran ayında 2.66Ghz'lik Phenom 9950'yi sunabilir.

AMD Phenom 9950 geliyor
Yeni Phenom iddialı geliyor.

Haziran ayında yeni Radeon serisini tanıtıp hareketli günler geçirecek olan AMD, kullanıcılara süpriz yaparak Phenom 9950 modelini de tanıtabilir.

AMD kısa bir süre önce B3 revizyonlu Phenom'ları kullanıcılara sunarak ürün gamını genişletmişti. Şimdiyse 2.5Ghz'de çalışan en hızlı işlemcisi olan Phenom 9850 modeliyle yetinmeyip 2.66Ghz saat frekansına sahip Phenom 9950 modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Yeni Phenom'un en önemli özelliği, hiç kuşkusuz 266Mhz'e çıkan FSB hızı. Bilindiği üzere diğer bütün Phenomlar 200 Mhz'lik FSB hızlarına sahip. İşlemcinin, bu özelliği sayesinde 9850 modeline göre daha yüksek hızlarda çalışması muhtemel.

9850 modeli, daha önce hava soğutmayla 3.5Ghz'i görmüştü ve yeni Phenom'un 3.5 ile 4 Ghz arasında stabil çalışması bekleniyor.

AMD'nin yeni işlemcisini Complex fuarında tanıtması bekleniyor. Fiyatı hakkında henüz kesin bir açıklama yapılmış değil.

Ongun Batuhan Altan

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Eğer fiyatı uygun olursa tadından yenilmez.. Intel'e çok güzel bir cvp vermiş olacaktır.

INTEL şimdiden paniklemiş gözüküyor.Fiyatları çok fazla aşağı çekmesinin
nedeni hala AMD den çekiniyor olması.Ha gayret AMD...

Eger fiyati uygunsa bundan alirim iste. Hala 6000+ kullaniyorum :(

6 çekirdekliler çıksa da alsam amd İstanbul isimli :D

FSB değerinin yükselmesi düşük olan overclock potansiyelini bayaa yukarı çekicektir. Zaten 3ghzde çalışan 4 çekirdekli bir işlemci tadından yenmez heralde :)

amd bu işlemci işleemci ile o.c de başarı sağlarsa inteli gerçekten bocalatır görünmekte bakalım o.c potansiyeli ne olacak

Arkadaşlarında söylediği gibi O.C. potansiyeli iyi ise Intel'e karşı iyi bir işlemci olabilir. Zaten fiyat-performans'ta AMD'nin üstüne yok :)

Bu alet am2 destekliyormu

9850 almayı düşünüyordum vazgectim 256 dolar 9850 verecegime biraz bekler 9950 alırım sanırım 300 doları civarı bir işlemci olacaktır amd nin gizli 6 pin çalıştırma işi ilede oc de max. seviyelere cıkılır diye tahmin ediyorum

birde şu test sitelerine kafam takıldı HD4850 ekran kartları cıktı
herkes intel veya nvidea anakartlar ile test ediyor bu garip deyilmi

amd spider platformu oluşturuyor
amd yonga + amd çekirdek + amd gpu ama bunla kimse test etmiyor

mutlaka intel işlemci yada nvidea anakart ile test yapıp aha amd diyorlar

Core 2 ailesi çok başarılı öyle ki Core2Duo E8400 rakibi olmadığı phenom X4 HD9750 yi bile rahat geçiyor.Ben bunu bir AMD kullanıcısı olarak söylüyorum AMD nin çok çalışması lasım malesef :(

her ne kadar intel in e8400 serileri bu işlemciden benchlerde iyi gözüksede,iş kullanıma ve performansa gelince x4 9950 e 8400 ile kıyas bile edilemez..zira e8400 genel olarak oyunlarda üstünlüğünü kuruyor..2 dvd kopyalarken kasıyor pc..kullanmaktayım su anda..ve yakın zamandada 9950 kullandım..kesinlikle intelin core 2 duo larından iyi bir işlemci..

kendimi bildim bile li amd kullanırım hiç bir şekilde sorun yaşamadım iş yerinde intel vardı gittim yani sistem topladım hem içim de rahat. helal olsun amd tam gaz devam. intelcilere kapak olsun

en iyisini AMD bilir bende bi AMD kullanıcısıyım hem ucuz hemde yeterli hıza sahip.

Phenom 9950 için hangi anakartı uygun görürsünüz. (Çizim için)

2009 ocak 23 unde aldım mukemmel çalışıo :DD

amd 9950 aldım ama ısı problemi yaşıyorum yada öyle sanıyorum hiç bir işlem yapmadan işlemcicimin 50 derecede olması normal mi ????

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir