AMD, Radeon HD 4870 X2'yi çok yakında sunacak

ATI resmen uçuyor... Daha HD 4870 fırtınası dinmeden, çift çekirdekli HD 4870 X2 geliyor...

AMD, Radeon HD 4870 X2'yi çok yakında sunacak
ATI Radeon HD 4870 X2: Daha tekini görmemişken çiftlisi geliyor.

Bazı kart üreticisi kaynaklarına göre AMD, Radeon HD 4870'nin çift çekirdekli bir sürümünü birkaç hafta içinde sunmayı planlıyor. 4870 X2'nin, doğrudan 3870 X2 devam modeli olacağı ve iki adet üst seviye grafik yongasını iki kat bellek ile tek bir kartta toplayacağı söyleniyor; 4870 sürümü, fabrika çıkışı toplamda 2 GB bellek sunan ilk model olma unvanını taşıyacak. Önceden çıkan kartlarda bellek frekansı, aşırı ısınmanın önüne geçmek için tek yongalı sürümlere göre bir miktar düşük tutuluyordu.

Firma, ya Temmuz sonunda ya da HD 4870'in çıkışından tam bir ay sonra 4870 X2 için bir referans model çıkarmayı planlıyor. ASUS ve Sapphire gibi üçüncü parti üreticiler bu referans tasarıma Ağustos ortasında erişebilecekler.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Eğer bu 4870X2 modelinin frekansını bu ssefer yüksek tutarlarsa veya ASUS gibi üçüncü parti üreticiler bunu overclock yaparsa ancak ve ancak bu kartı su soğutma soğutabilir.Bu arada heralde bunun fiyatıda bayağı iyi olur.

I Love You ATI

ATI coştu bir kere.. En sonunda uygun fıyata super ekran kartları alabılıyoruz. Neydi o Nvidia'nın 8800 Ultra'sı Şimdi ATI ultradan bile güçlü kartları daha düşük fiyatlara veriyor..

İyiki varsın ATI.

beleği 2 gb olacağına biti yüksek olsa dahi iyi olur şöyle 512 x 2 bit

4850 CF GTX280 i geçiyor ve fiyat olarak da neredeyse yarısı kadar.4870x2 GTX280i darma dağın eder.

E Artik ne denebilirki!
Helal olsun AMD/ATI

alıyorummm!!!! İsteyene de alabilirim bi tane ??:D

Efsane geri döndü...

geçmiştede bi ara ati nvidiadan daha iyiydi ama sonra ne oldu nvidia koltuğunu geri aldı şimdide öyle olacak izleyin ve görün

Ver coskuyu ati sen olmasan bu nvıdıa nın n fıyat ındırecegı ne guc tasarrufu yapmak aklına gelecegı ne yenı yonga yapmak nede dx10.1 destegı vermek gelırdı olan bıze ve cuzdanlarımıza olurdu
saol kullanıcı dostu atı

bence pek çok kişi 4850X2'yi bekliyor.Fiyat-performans için büyük çözünürlükte oldukça iyi bir seçim olur 4850x2

minimum 500watt çekiyor komple sistemde.
Bu demektir ki en az 700-800watt bir güç kaynağına ihtiyaç var(kaynak 3dguru.com)
Elektrik faturalarını AMD'ye yollarız artık

Atiye amd yaradı.bi arkadaş enerji tüketimi ve faturalara değinmiş.walla kart pahalı bi kart.alıcak adam faturayıda ödemesini bilir bence.piyasayı çok zorlucak rekabet artıcak bu kartla.amd arkada olduktan sonra artık nvidia biraz zor yetişicek.bu kart tam bi ati reklamı çoktan oldu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir