Amd saat frekansını düşürüyor

Amd, RV770 kod adlı yeni ekran kartlarının saat frekans hızını düşürme kararı aldı.

  • Ongun Batuhan Altan
Amd saat frekansını düşürüyor

Amd ekran kartlarında kullanacağı yeni mimarisi RV770 ile gelecek olan kartların saat hızlarını düşürme kararı aldı. Daha önce 1Ghz barajını aşacak yönünde dedikodular çıkan kartla ilgili gelen yeni gelişmeler bunun tam aksini söylüyor.

Saat hızını düşürmekteki kararının arkasındaki sebep Nvidia'nın Geforce 9 serisi kartlarda tam anlamı ile rekabet edememiş olması gösteriliyor. RV770'ün saat hızının düşürülmesine karşın kendinden önceki RV670'den %30 daha hızlı olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

arkadaşlar evinizde bir bilgisayar varsa ve çok fazla eski değilse yani 4 5 senelik filan vede sorun çıkarmıyorsa kesinlikle yeni bi pc almak yada daha 1 2 yıllık sistemleri upgrade etmeye çalışmak akıl mantık işi değil oyun oynama için bence playstationdan şaşmayın milyarları pc ye yatırmak yerine işimizi görecek bir pc artı playstation tercihimdir hem playstationun ömrü çok daha uzun oluyor şu an bile plastation 2 ler satışta ve kullanımda lider ama o zamnların en iyi pc siyle şu an hangi oyunları oynarsınız bilemem dev tv ekranının verdiği zevki saymıyorum bile :)

evimde dev tv ekranı olsaydı o ps2'nin çıktığı yıllarda, zaten bilgisayara vereceğim paraya acımazdım... evindeki ps2 dx10 oyunlarının keyfini veriyosa, ps3'e oyun bulmak da zorlanmıyosan oyun pc'si almazsın. ama bir çok oyunun zevki sadece bilgisayarda alınır...

Bilgisayarın verdiği oyun zevkiyle, konsolun verdiği oyun zevki farklı oluyor bence. Bende bu yaşıma göre oyun manyağı olarak konsolun bazı oyunları bana çok basit geliyor (her ne kadar konsol uzmanı olmasamda) ancak bazılarıda görsek ve doyuruculuk bakımdan hiç şikayetçi değilim. Ancak PC'de oynadığım bazı oyunları konsolda bulmam mümkün olmadığı için her zaman PC'i tercih ederim.

Sen de yorum yaz