AMD ve Blizzard işbirliğine gidiyor

AMD ile WoW'un yapımcısı Blizzard sıkı işbirliği içerisine giriyor. İşbirliğinin detayları burada...

AMD ve Blizzard işbirliğine gidiyor
WoW: Gelecekte her AMD ekran kartı ile sunulacak mı?

AMD tarafından yapılan açıklamaya göre firma gelecekte yoğun bir şekilde Blizzard Entertainment ile beraber çalışacak. Böylece güncel ve gelecekte çıkacak olan Blizzard oyunları AMD ekran kartları ile beraber sunulabilecek.

Fakat hangi oyunların AMD ekran kartları ile beraber sunulacağı henüz belli değil. Blizzard şu sıralar piyasadaki en büyük RPG oyunu "World of Warcraft" (WoW) ile gündemde yer alıyor. Gelecekte ise "Diablo 3" ve "Starcraft 2" farklı kesimlere ulaşılmak isteniyor.

AMD olan işbirliğinin ilk adımı ekran kartı sürücüsü Catalyst 8.7 ile beraber filiz verdi. Bu sürücü paketini indirenler WoW'un deneme sürümünü de elde edebiliyorlar.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

nVidia şimdi de bu oyunlarda ATI'yi geçsin de görelim.Çakallık yapıp oyun üreticileriyle anlaşarak oyunların kendi grafik kartlarıyla daha iyi oynanmasını sağlayarak "ben daha iyiyim" izlenimi yarattı donanımdan anlamayanlar üzerinde. ATI'de bunu Call of Juarez oyununda yaptı. sonuç mu? Bırakın 4850 ve 4870'i, bir önceki nesilden ATI'nin beğenilmeyen 3870x2'si nVidia'nın en yeni ve en iyisi 700$'lık gtx280'le aynı sonuçları aldı. Bir de 4850 ve 4870'leri düşünün.Demek ki nVidia'nın kalite(?) sırrı buradaymış. Şimdi ATI diğer oyunlarda da nVidia'nın taktiğiyle hareket edecek ki bu da demek olur ki ATI 5870 çıkınca nVidia şimdikinden daha fazla nal toplayacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir