AMD Windows 7'nin çıkışını bekliyor

AMD, Windows 7'nin çıkışı ile beraber hangi ürünlerini piyasaya sürmeyi bekliyor?

AMD Windows 7'nin çıkışını bekliyor
AMD Athlon II X3: Windows 7'nin çıkışına paralel yeni işlemciler geliyor.

X-Bit Labs'ın bildirdiğine göre yonga üreticisi AMD, Windows 7'nin çıkışına paralel olarak (22 Ekim) üç çekirdekli yeni bir Athlon II X3 serisi piyasaya sürmek istiyor. Yüksek bir ihtimalle firma bu sayede dikkatleri yeni ürünleri üzerine çekmek istiyor.

Rana çekirdeğini baz alan AMD Athlon II X3 işlemciler giriş seviyesi segmenti için düşünülmüş. İlk iki modelin ismi AMD Athlon X3 425 ve 435 olacak; çalışma frekansları sırasıyla 2,7 ve 2,8 GHz. İki işlemci çekirdek başına 512 KB L2 önbelleğe sahip; yani işlemci başına toplam 1,5 MB. Soket konusunda esnek olan işlemciler hem AM2+ hem de AM3 soketi için kullanılıyor. İşlemcilerin maksimum güç tüketimi 95 Watt.

Bu iki model dışında güç tüketimi konusunda tasarruflu iki model daha gelecek. Ayrıca AMD Athlon II X2 serisine ait yeni modeller de planlanıyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

windows 7 ile ne alakası var bunun?

AMD ucuz ucuz işlemciler çıkartmayı bıraksın... Performanslı - high end ürünlere konsantre olsun. O zaman Intel'e rakip olmayı başarır.

"AMD ucuz ucuz işlemciler çıkartmayı bıraksın... Performanslı - high end ürünlere konsantre olsun. O zaman Intel'e rakip olmayı başarır."

AMD ucuz performanslı işlemciler üretiyor zaten.

Editöre notum: Şimdi intel avx komut setli işlemcilerini piyasaya sürdüğünde birsürü amd işlemcisi kullanılamaz hale gelecek? Aynı şey başıma geldi. SSE1 destekli işlemci aldım. Bir ay sonra sse2 desteklisini çıkardılar. Neyse işlemcimden memnunum ama yazılımlar kilitleme( MSR yazmaçlarına göre yazılımın çalışıp çalışmayacağına karar verme halbuki donanım çalıştırabilecek güçte ama yazılımı üreten firmanın yaptığı bir kazık işte ) yapıldığında sinir oluyorum.

Bu konuda bir haber varmı? AMDnin 2010da üreteceği işlemciler için avx desteği konusunda hir bir başlığa rastlamadım ama intel hemen hemen piyasaya sürecek gibi görünüyor.

amd ucuz islemci cikartiyorsa kac taneniz acaba core i7 alabildi ?
Bazi islerde markacilik yapilmaz amd intel ile asagi yukari ayni seviye ürünleri yari yariya daha ucuz olmadigi yüksek performansli serilerde ise fiyatlara bakicaksin ayrica bu dönemdir aniden kimin üstte olacagi belli olmaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir