AMD Yeni Yonga Tasarım Merkezi Açıyor

AMD yaptığı açıklamada, Colorado'nun Fort Collins kentinde yeni bir mikroişlemci geliştirme tesisinin açılacağını duyurdu.

“Mile High Design Center” (MHDC) adını alan tesis, AMD’nin giderek genişleyen yonga tasarımı ağının son halkası. AMD, müşterilerinin, ortaklarının ve son kullanıcıların giderek gelişen ihtiyaçlarını karşılayacak yeni nesil işlemciler üretmek için, MHDC’nin sunduğu esneklik ve verimlilikten yararlanmayı planlıyor. Silikon Tasarım Mühendisliği Başkan Yardımcısı Jeff VerHeul, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Bu tasarım merkezinin açılışı, müşterilerimize duyduğumuz bağlılığın ifadesidir. Yonga tasarımı ağımızın esnekliğini ve kıvraklığını arttırarak, müşterilerimizin doğru ürünü doğru zamanda piyasaya sunmalarına olanak tanıyan yenilikçi çözümler üretmeyi sürdürebileceğiz.” AMD’nin Fort Collins’teki yatırımını kutlamak amacıyla Kuzey Colorado Ekonomik Kalkınma Kurumu ve Fort Collins Ticaret Odası’nın düzenlediği resepsiyona, yerel yöneticiler, akademisyenler, ticaret çevresinin ve yörenin önde gelen simalarından oluşan geniş bir topluluk katıldı. AMD resepsiyon sırasında, yöreye olan bağlılığının kanıtı olarak Fort Collins Bilimler Merkezi’ne bağışta bulundu. Mark Porter ise AMD’nin MHDC tesis yöneticisi olarak atandı. Beş yıldır AMD’de görev yapan Porter’ın arkasında 24 yıllık mikroişlemci tasarımı ve endüstri deneyimi var. Porter bundan önce tesisler arası Tasarım Programı Yönetimi ekibinin başkanlığını yürütüyordu ve CAD geliştirme biriminin dönem başkanlığını yapmıştı. AMD’nin ayrıca ABD’de California Sunnyvale, Texas Austin, Massachusetts Boxborough kentlerinde, Hindistan’ın Bangalore ve Almanya’nın Dresden kentlerinde tesisleri bulunuyor.

Uğur Seven - Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

mükemmel ama amd nın daha hızlı ve çabuk olması gereklı oncelıkle nm teknolojisinde intelin geçişleri daha hızlı bu sayade core to dou lara 4 mb ön belleği kolayca koydular ve amd ye gercek fark attılar ama yakında amd de geçecek 65 nm ye ve sadece geçiş değil teknoloji de eklemek zorundalar artık md de sana işlmeci olayına girmeli sx2 sanal x 2 denilebilir hatta buna kafa kafaya dahi olsa işlemcler hatta sana işlemcisiz aynı performansı verse bile intel sanal işlemci teknoloji ile yeri geliyor fark atıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir