America.com alan adı sahibini üzdü

Açık artırmada rekor fiyatla satılması beklenen alan adı, belirlenen rezerv fiyata bile ulaşamadı.

America.com alan adı sahibini üzdü
America.com, sessiz sedasız yeni sahibini beklemeye devam ediyor.

Daha önce de haberini verdiğimiz gibi, America.com alan adı 22-29 Mayıs tarihleri arasında açık artırmayla satışa sunuldu. Satış öncesinde yapılan yorumlar, alan adının önemli rakamlar karşılığında satılacağı yönündeydi. Beklenti ise, fiyatın 3,5 ile 7,3 milyon Dolar arasında olmasıydı.

Ancak açık artırma sonunda, America.com'un açıklanmayan sahibi herhalde büyük bir hayal kırıklığı yaşamış olmalı. America.com için yapılan en yüksek teklif beklentilerin çok altında kalan 1,71 milyon Dolar oldu. Bu rakam belirlenen rezerv fiyata bile ulaşamadığından satış işlemi de gerçekleşemedi.

Bu hayal kırıklığı küresel ekonomik krize bağlansa da, diğer alan adı satışları tam olarak böyle demiyor. Israel.com alan adı, sadece 1 hafta önce, rezerv fiyatı geçerek 5,88 milyon Dolar karşılığında satılmıştı. Açık artırmayı düzenleyen şirket olan Sedo ise, America.com'un sahibinin çok yüksek beklentilere sahip olduğunu, bu yüzden satışın gerçekleşmediğini iddia etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Böyle işte bu america milleti.Vatanına bağlılığını gördük,para vermeye gelince...

bu alan adını alınca nolacak kim neyapsın amerikayı amerika bu saatten sonra düşen piyasa herkez kendini hazırlasın

Bush tan sonraki america bence.

Adamlar akıllı demekki boş yere milliyetcilik yapıp bi alan adına milyon dolarları vermemişler. Uyanık geçinen ve bu tür şeylerden milyon dolar kazanan adamlara uyuz oluyorum aynı zamanda para verenlerede.

kimsenin milliyetçilik için gidip o siteyi alacağını sanmıyorum, alan kişi ticaret için alacaktır. ancak israel.com'un o fiyata gidip america.com'un o fiyatın 1/3'üne zor ulaşması düşündürücü.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir