Amerika'nın en sevilen güvenlik şirketi!

Amerika'da en sevilen AntiVirüs Markası, bu güvenlik aracı oldu! İşte en sevilenler ve sevilmeyenler

Amerika'nın en sevilen güvenlik şirketi o oldu!
Comodo CEO'su Melih Abdulhayoğlu

Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan ve 35 milyondan fazla bilgisayar kullanıcısına ulaşan Amerikalı internet güvenlik şirketi Comodo, antivirüs markaları arasında müşterilerin en sevdiği marka oldu. 33 milyondan fazla sosyal medya kullanıcısının, 180 milyon üzerindeki yorumlarını takip ve analiz eden Amplicate.com sitesinde yer alan araştırmaya göre, en fazla nefret edilen Antivirüs markası ise yüzde 89 oranı ile McAfee oldu.

Comodo ürünleri için pozitif görüş bildirenlerin oranı ise yüzde 96'ya ulaştı. Sosyal medyada 1806 kişi Comodo'nun ürünleri ile ilgili görüş dile getirirken, bunların 1737'si olumlu yönde yorum yaptı. Sosyal medyada yer alan ve McAfee hakkında görüş bildiren 1277 kişiden 1141'i markadan nefret ettiğini söyledi.

Yapılan yorumlara göre markaların nefret yüzdeleri belirlendi. Norton kullanıcılarının yüzde 60'ı, Symantec kullancılarının yüzde 85'i, Symantec'in alt şirketi olan Altiris Inc. deneyimi olanların yüzde 57'si, yine Symantec'in yan kolu olarak faaliyet gösteren ve web güvenlik servisi sunan MessageLabs'ın yüzde 57'si bu markalardan nefret ediyor.

Comodo CEO'su Melih Abdulhayoğlu, Amplicate sitesinin sonuçlarını, ''Kullanıcılarımızın ürünlerimizden memnun olduğunu Amplicate'deki yorumlar aracılığı ile de görmek bizi memnun etti. Bilgisayar kullanıcıları tarafından yapılan değerlendirmeler bizim için çok önemli ve onların güvenini kazandığımız için gurur duyuyoruz,'' diye değerlendirdi.

Bir günde Comodo pozitif görüş bildirenlerin oranı yüzde 56-96 aralığında olurken, yapılan yorumlarda, Comodo'nun ürünlerine yapılan övgüler dikkat çekti.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Valla ben yıllardır kullanırım , CIS ve CSC 'yi çokta memnunum , son sürümlerinde hepsi türkçe artık... Ve şimdiye kadar zararlılarla başım ağrımadı...
Tavsiye ederim...

Evet sayın Melih Abdulhayoğlu çok iyi bir insan. Konuşmuştuk onunla projelerinde başarılar diliyorum. Ve en çok güvendiğim bir güvenlik şirketidir Comodo.

Demek ki bizim insanımız da başarabiliyormuş. İnsanımızda değil sorun, sorun bencil politikacılarda. Varsın onlar %100 zam yapsınlar kendilerine, olan bize oluyor.

Ben de Comodo urunleri kullaniyorum. Gercekten cok iyi. Ozellikle internet security'i bedava vermesi buyuk jest. Performans, virus tanima ve yok etmede cok basarili. Herkese benden tavsiyedir. Ayrica yabanci bir ulkede adimizi duyuran kisiye de destek vermemiz gerekir...

KENDİNE İNANIP BAŞARISINI KUTLUYORUM AMA HİÇ İŞE YARAMAYAN BİR PROGRAM ÜRETTİĞİNİNDE ALTINI ÇİZİYORUM.!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play