Amerika'nın sıradışı denemesi

ABD'nin yıllar önce bunu da yapmaya çalıştığını ama eline yüzüne bulaştırdığını biliyor musunuz?

  • Mehmet Ali Bahıt
Amerika'nın sıradışı denemesi

Bilim kurgu filmlerinde Amerika dünyayı istila eden uzaylılara karşı zafer üzerine zafer kazanıyor ama Amerika'nın gerçek hayatta bir uçan daire yapmayı denediğini yeni öğrendik. Amerikan Hava Kuvvetleri 1950'li yıllarda yapmaya çalıştıkları sesten hızlı uçan dairenin planlarını kamuya açtı. Karşınızda Project 1794!

Geçtiğimiz günlerde gizlilik şerhi kaldırılan belgelere göre Project 1794'ün amacı, Mach 3-Mach 4 arası hızlara ulaşabilecek, 100.000 feet yüksekliğe çıkabilecek ve 1.000 deniz mili uçuş menziline sahip uçan daireler yaratmaktı. Ayrıca üretilen hava araçları dikey olarak inip kalkabilecekti.

Ne var ki araçların çıktığı yükseklik bırakın 100.000 feet'i, iki haneli rakamlara bile ulaşamadı. Bu da projenin sonu oldu.  Bu ilginç girişimden de günümüze sadece soru işaretleri ve Amerikan Hava Kuvvetleri logolu uçan daire resimleri içeren resmi belgeler kaldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Ufo merakı ve aldatmacalarını ateşleyen konudur bu zaten..

Yine onlar denemiş,çalışmış bi sonuca ulaşamayınca sonlandırmışlar ya biz? Biz onu daha yapamadık.

Ne bekliyordunuz Suudi Arabistan'in mi denemesini? Adamlar yatirim yapiyorlar. Begenin yada begenmeyin ABD ve onlarin ekonomisi olmasaydi dünya bugun 100 yil daha geride olurdu.

Yani onca Ufo haberi ve resmi aslında gerçekmiş ama bunları devletin kendisinin yaptığını kim nereden bilebildi ki kendisi itiraf etmediği sürece:))) Biz diyoduk bi Ufo'lar niye başka ülkelerde değil de özellikle Amerika'da görülüyor!!!

Ben zaten hiç bir zaman ufo olduğuna inanmamıştım hiç bir zamanda inanmayacağım.

İse o denenen ufolari gorup gercek sananlar var, daha vahimi hicbisey gormedigi halde ufo gordugunu sananlar ufo gordugi halde bisey goeyenler var arkadas.

onu geçtiler artık illuminati sardı her tarafı. nereye baksanız bi üçgen bi göz falan. dünyayı ele geçirme çabaları..

Uçan daire formundaki taşıtlar ilk defa Hitler zamanındaki Almanya'da denenmiştir. Savaş sonrasında Amerika, bu projedeki taşıtları ve mühendisleri kendi bünyesine katıp uçan daireleri geliştirmeye devam etmiştir.

Ufo gercegi var

daha yenimi öğrendiniz? Dünyadan haberiniz yok. Aömerika açıklamasa bilmeceyekmiydiniz? Amerikalılardan önce naziler denemiştir 1950'lerde. Ufo diye birşey yok zaten. Bi ara nerdeyse inanıyorduk. Hollywood bunu desteklemek için film film üstüne 90'larda.Uzaylı diyede birşey yok.

Bu projeyi beceremediklerine inanıyormusunuz? İnsanları telkin etmek için başarısız olduk dicek tabi.. Bi yere kadar doğru söylüyorlar. Yapamadıkları yalan. Hadi diyelim yapamadılar. Tamam olmuyor diyip bıraktıklarını hiç sanmıyorum projeyi.

Uzaylılar ufo kullanır.amerikalılarda ufo kullanmış.O zaman uzaylılar amerikalılardır.

@13 Eki 2012 10:46 tümdengelim bir yanıt la arkadaşımız felsefe yaptı

62 yil once yapip da basaramadilar diye hic beceremedigini varsayip ufo diye bir sey yok demistim tavrinda olan insanlarin ya az okumaktan okudugunu anlama kapasitesinin gelismedigini ya da sacmalamak icin ozel gayret gosterdigini dusunuyorum...

rusyada var bunlardan saldırı için değil casusluk için kullanılıyor sadece.

51.bölgede gerçekleri var.Kullanmayı öğrensinler

Emin Olun Sadece Basına Böyle Yansıtılmıştır. Zamanında B2 Uçakları Üretilmiş Ama Amerikan Ordusu Tarafından Rafa Kaldırılmıştı (1960 larda Olması Lazım) Bu da Biryerlerde Devam Etmiş ve Belkide Etmekte Olan Bir Projedir Bana Göre

Amerikan zihniyetini sevmesemde Amerikalı;hiç bir şeyi eline yüzüne bulaştırıp olduğu yerde bırakmaz!..o kısım biraz aşşağılayıcı hafif olmuş...şuanki teknolojik verilere, teknolojilere ,bilgilere Amerika sayesinde sahibiz...şuan bile adamlar Marsta fiziksel araştırma yapmakla meşgul,hangimizin hangi ülke bu güce,kafaya ,inanca sahip olmuş?.. beğenirsin beğenmezssin politikasını ama ''eline yüzüne bulaştırdı''dediğiğiniz Amerika, bir çok bilinmeye sahip iki ülkede biri diğeride Rusyadır...

Bizde böyle çalışmalar var akıllı olun arkada daha neler neler yaptık haberiniz yok biz büyüğüz biz güçlüyüz mesajı vermek için paylaşılmış diye düşünüyorum. Biz kendimizi rezil haber eden haberler filmler hazırlarken onlar tam tersine hep kendini öven güçlü gözteren haber ve filmler hazırlıyorlar.

Yanıtı oldukça basit, yalnızca biçimini benzetmekle beceremezsiniz... Panzer tank kulesinden yaptığı UFO ile Mars'a kaçıp hala orada yaşayan Hitler'in teknolojisine sahip olmadıktan sonra zor dostum, zor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play