Analistler: iPhone 6 büyük olursa pahalı olur

iPhone 6'nın daha büyük bir ekranla gelmesi, eğer bu iddia doğru çıkarsa, pek hoşunuza gitmeyebilir!

Analistler: iPhone 6 büyük olursa pahalı olur

Yapılan ince hesaplar, daha büyük bir iPhone'un cihazın fiyatını yükselteceğini ortaya koydu.

Susquehanna analisti Chris Caso'ya göre iPhone 6'nın fiyatı, Apple'ın şu anki amiral gemisi iPhone 5S'ten 100 dolar daha pahalı olabilir. Bunun nedeni daha hızlı işlemcinin, daha büyük ekranın ve kullanılması halinde safirin daha çok maliyet getirecek olması.

Ancak Apple'ın yeni iPhone'larını genellikle bir önceki seneki iPhone ile aynı fiyatla satışa sunduğu biliniyor. Bazı üreticiler, üretim maliyetlerini göz ardı ederek cihazlarını daha ucuza satma yolunu tercih edebiliyorlar. Bu durumda size kendi hizmetlerini satarak para kazanıyorlar.

Yine de daha büyük ekranlı bir iPhone 6'nın daha da pahalı bir iPhone anlamına gelebileceğini hatırda tutmakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Fiyati farketmez bence ve kalite zaten ucuza alinmaz, Plastik kasa akilli telefona 2000 verecegime daha fazlasina daha kalitelisini almak her zaman tercihimdir.

@25 Kas 2013 14:20 Neredeyse pahalı diye sevinecek olanlar var. Bu kapitalizm sayenizde hiç bir zaman batmaz ağalar.

@25 Kas 2013 14:20 yolunan Kazdır koyunlar kırpılır... yanlış gelmişsin...

@25 Kas 2013 14:20 İOS olması bile yeter...

anca pahalandırın zaten

Pahalı olur

Zaten pahalı zengin telefonu IPHONE

Allah aşkına.. Metal kasa afedersinizde sizin neyinize yarıyor ? plastikte olsa metalde olsa ikise hasar alıyor.. Ablamın İphone 5'i var telefonun resmen köşeleri içine gitti ? çizikleri belli oluyor. benim s3 minim var ama yere düşmesine rağmen köşeleri hiç içine gitmedi? çizikleri belli olmuyor.. siz gelmişsiniz burada ottan doğma telefona ''kalite'' diyorsunuz.. İphone alanlar kaliteden anlamaz canım.. anca kazınlanmak nedir onu anlarlar..

US:100 $ TR:300-400 TL

ucuz olduğuiçin mi alıyolar zaten iphoneu

iyide iphone u alan o boyutu ve tasarımı için alıyor eğer ekranı büyük olursa ios pahasına bile olsa galaxy almaya yönelir alıcılar

iyide iphone u alan o boyutu ve tasarımı için alıyor eğer ekranı büyük olursa ios pahasına bile olsa galaxy almaya yönelir alıcılar

maliyetin kat kat fazla parasını istiyorlar. gereksiz telefon. android akar

@25 Kas 2013 17:23 biz hiç görmedik androidin aktığını?

@25 Kas 2013 23:37 Lg g2 çok da iyi akıyor hani?

sanki apple uretim fiyatina 100 dolar eklryip satiyor. ettigi hayvani kardan biraz kisar ve ayni fiyata satar eger buyuk ekranli iphone satacaksa ha yapmazsa gene alicisi cok olur ama yapipmasi gereken budur.

Zengin gorgusuz ve kendini begenmis zubee telefonu iphone

:D:D kucucuk ekrana ve o donanıma bu kadar para istiyorlarsa buyuk ekranı heralde ancak holding sahipleri alcak. :D 5s i elime aldım kullandım asla o kadar para vermem o telefona. S4-Not3 gibi birşey alırım en azından teknolojiyi hissederim :D 1-2-3-4-5 aynı olan telefona para vermem hele buna hiç vermem :D bana gore bunu alcak kısıler marka fanatikleri olacak gene. Isheep :D

Ucuz muydu ki ya la ?

O 100 Dolar fark Türkiye'ye gelince 500 TL olur kimse merak etmesin. iPhone 6 Türkiye'ye giriş fiyatı 3000 TL'yi rahatlıkla geçer. Şahin parasına iPhone 6 alacak iFanlara selam olsun :)

@25 Kas 2013 19:07 Şahin alacağıma iPhone alırım :D

xperia z al z1 al bence hem yazılım bakımından hemde donanım bakımından ıphone 5 para etmez ıphone alanlar sadece marka ve gösteriş meraklıları ;)

Apple 5inç ekranın üzerine çıkmayacak benim görüşüm. Tamamen tasarım ilkelerine bağlı bir durum. Jobs düşüncesi ile alakalı bir durum. Ne kadar devam eder bilemeyiz ancak aksi yapılana kadar Apple'ın 5inç ekran üstüne çıkmasını olası görmüyorum.

çok gereksiz bir telefon lumianın 42 mgbksl kamerası olan tel. al daha iyi.

Iphone 6nın 4.2 inch olması gerekir ben 4.3 inch s2 kullanıyorum tek elle kullanırken biraz zorluyor fakat yeni nesil ekranların çerçevesi biraz daha ince bu yüzden s4 mini 4.3 olmasına rağmen tek elle kullanmaya daha uygun. Ve telefonların tek elle kullanılması daha mantıklı. ..

Apple'nin ucuz bi telefon çıkartıcağını sanmıyorum en ucuzu bile yeni çıkanlar arasında 2.100den aşağı bulamazsınız ama Glaxy'mi yoksa Iphonemi derseniz düşünmeden Iphone derim herşeyi geç işletim sistemi ekran büyüklüğü çözünürlüklüğünü falan geç İşletim sistemi virüs kesinlikle içermiyor androi ise sana böyle bi garanti vermiyor ve bu sizin için büyük sorunlar açabilir

Iphone a zengin telefonu diğer cahiller s4 note 3 fakir telefonu dimi . Hey Allah im cahilligi ve safligini zenginim diye kapatmaya çalışıyorlar

nereye kadar gidecek böyle

milletin parası gidişiyor cebinde. koca bir tv bile o kadar pahalı değil. ne ya, otomobilmi alıyorsunuz?

Ee epilcilarin parasi var verirler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir