Android 3.0, bu cebe girmeyi başardı!

Android 3.0 ceplere gelecek mi, gelmeyecek mi? Garip ama bu cebe çoktan geldi bile...

  • Zeynel A. Öztürk

Android'in ilk resmi tablet sürümü olan 3.0 Honeycomb, xda-developers'dan bir grup tarafından Google'ın önceki telefonu Nexus One'a port edildi.

Android 3.0 yazılım geliştirme araçlarını (SDK) kullanarak geliştirilen portta Wi-Fi ve ivmeölçer gibi bazı önemli bileşenler düzgün bir şekilde çalışmıyor. Gayriresmi olan bu port, tabi ki Google tarafından desteklenmiyor, ancak bize Android topluluğunun güçlü bir varlığı olduğunu ve işletim sisteminin çok yönlülüğünü gösteriyor.

Portu incelemek isteyenler bu sayfayı ziyaret edebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

benim gibi belesciler icin telefonlarda isletim sisteminin nasıl degistirilebildigini anlatan bir makale hazırlarsanız süper olur bence chip....

benim gibi belesciler icin telefonlarda isletim sisteminin nasıl degistirilebildigini anlatan bir makale hazırlarsanız süper olur bence chip....

Senin gibi belesciler ilk önce okuyup arastiracak Android tellerin hic birine kafana göRe isletim sistemi atamazsin ilk telin bootloader acik olmasi gerekiyor aksi takdirde özellikle Motorola gibi bootlader kapali tellerde is cok zorlasiyor sonrasinda root edilmesi, sistem yedegi alinmasi ve uygun drivers, kernel ve libreri sahip romun atilmasi gerekiyor.
Bu tarz Romlarda ise pek cok sorun oluyor mesala bu tasinan Rom icinde wifi vs vs gibi seyler calismiyor
Yani senin gibi belesciler icin bu isler bedava olmasina ragmen gayat riskli ve uzun bir is.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost