Android 3.0 Honeycomb'a ilginç suçlama!

Android 3.0'ı yerden yere vuran şok açıklamaya Android cephesinden jet cevap geldi...

Android 3.0 Honeycomb tartışması!
Bu açıklamalar çok tartışma yaratabilir...

Android akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yaptı ancak mobil işletim sisteminin yalnızca tabletleri hedefleyen sürümü bazı kesimler için soru işaretleri taşıyor. Özellikle analist Trip Chowdhry bu konuya dikkat çekenlerden biri.

Öncelikle Chowdhry Android'in Honeycomb sürümünü "geek'lerden geek'lere" diye yorumladı, daha sonra ise tablet sürümü hakkındaki kuşkularını dile getirdi; "Gmail ve Google Voice bedava oldukları için işe yarayabilirler. Ancak 800 dolar verilen bir cihazda sorunlar görmeye kullanıcılar dayanamayabilirler."

Chowdhry'nin, Honeycomb yüklü Motorola Xoom tabletteki donmalar, çökmeler ve yetersiz pil ömrü üzerine böyle bir yazı yazdığını da söyleyelim.

Tabi Android cephesinden bu yazıya karşılık gecikmedi. Android Police'ten Will Shanklin yazının cevaptan çok insanların kafasında sorular oluşturduğunu iddia etti; "Dört suçlamanın üçünden donanımı sorumlu tutabilirsiniz. Ayrıca dengesiz ve pil ömrü az olan bir cihazın nasıl geek'ler için olduğunu düşünebilirsiniz? Ayrıca Android 3.0'la ilgili karmaşık ve teknik olarak üst seviyede olan ne? Yani cihazı bir Linux komut satırı yazarak başlatmıyorsunuz, burada ana sayfalar ve uygulamalardan bahsediyoruz."

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Anroid kullanan birisi olarak androidte çok hata mevcut kullanan bilir . özellikler lg ve htc modellerinde gelen mesajlarda türkçe sms karakter sorunu mevcut yani

örneğin ;

şımarık kelimesi " mar k " diye görebilirsiniz.sonra verdiğiniz paralar havaya gider. ayrıca türkçe diline çevrilen işletim sistemi çok kötü çoğu yer saçma şekilde çevrilmiş anlamsız.. .3.0da bu sorunlar çıkacakmı bilmem ama orta seviyeli telefonlarda 2.1 ile 2.2 kullanılcağı düşünlürse bu seçim yerine ios'a yönelmeniz yerinde olacaktr. 3gs falan alın adam gibi kullanın

ilk olarak çok doğru sözler söylenmiş android hakkında aynen katılıyorum androidin karmışık olduğuna son derece karmaşık stabil çalışmaktan çok uzak bi işletim sistemi donanım ve yazılım aynı firma tarafından üretilmediği sürece andorid de çok fazla hatalar olacaktır ister beyenin ister beyenmeyin ios yalınlığı stabil çalışması ile daha üstün androidten...

Android kullanmayanlar hemen nasılda sıkmış :D ya kullanmadığınız bellide neden bu kadar düşmansınız onu anlamıyorum. Türkçe dil desteği gayet var gayette şımarık kelimsei şımarık olarak gözüküyor. Bu arada stabil olmadığını kim soyledi? ios gibi kısıtlamalı bi işletim sistemi degil android!! tabiki kulanıcı hatası sonucu donmalar cıkabilirki ben bu donmalarıda iphone da yaşardım. Android derken hangi android dediğinizede bakın lutfen turkcell t10 da android desire hd de android ama aralarında dağlar kadar fark var. Neyse ios un stabiliteside yalınlığıda sizin olsun ama desire hd iphone 4 ten 2 katı pahalı olsa yine desire hd alırdm bundada emin olun! Bıktıydım o iosun kısıtlamacı uygulamalrında yaşasın android yaşasın özgürlük!

Android yerini yavaş yavaş Windows Phone'a bırakacak, tabletler içinse Win8 ARM geliyor zaten.

linuxun tarihini okumaya davet ediyorum sizi

symbian fan :)

Böyle cahil cahil yorumlara bayılıyorum yaaa.
512MB ram ile pek bir şey yapamazmış? Hadi yaa? Sen işletim sistemleri hakkında ne biliyorsun ki? Hangi işletim sistemi kaynakları daha verimli kullanıyor biliyor musunuz? Android'in doğal bir işletim sistemi olmadığından haberiniz var mı?

iOS'un 512mb ram ve 1.0Ghz lik işlemci ile yapabildiği işi Android'in yapabilmesi için en az 1GB ram ve 1,5ghz hızında işlemciye ihtiyaç duyduğunu, bunun sebebinin Android'in dalwik üzerinde kodları realtime compile ederek çalışması olduğundan haberiniz var mı? Yani senin anlayacağın dilde: Android sanal bir makine üzerinde çalıştığından dolayı yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyduğunu biliyor musun?

Bunların hiç birinden haberin yoktur ama iş sallamaya gelince mangalda kül bırakmazsın ki; Android kullanıcılarının %99 u yukarıda söylediğim şeyden habersizdirler. Senin gibi sallar dururlar.

İos un bu kadar stabil çalışmasının sırrı kısıtlamacılı olmasın sakın...

yakın gelecekte tüm tabletler ve akıllı telefonlar android ve türevleri ile dolup taşacak. internet explorer 9 u gördük rezalet !! akıllı telefonlarda da win7 sırıtacak ve hiç bir işe yaramayacak.. geleceğin kralı androide saygı duyun..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir