Android 4.0'lı Xperia tipo yakında Türkiye'de

Sony'nin işlevselliği ve uzun pil ömrü ile dikkat çeken yeni Xperia'sı, çok yakında Türkiye'de!

Bir akıllı telefonda çok sayıda özellik

Sony Mobile Communications'ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Xperia tipo, kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanım özellikleri ile akıllı telefona yeni geçen kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. 

Uygun fiyat ve işlevselliğin bir araya geldiği yeni Xperia tipo, kullanıcıların web'de gezinirken, fotoğraflarını paylaşırken ya da yeni uygulamalar indirirken akıllı telefonlarından iyi bir şekilde yararlanmalarını sağlıyor. 

Gelecek nesil akıllı cep telefonu anlayışını temsil eden Xperia serisinin yeni modeli Xperia tipo, ilk kez akıllı telefon kullanacak tüketicileri akıllı telefon dünyasıyla tanıştırıyor. Android işletim sisteminin sunduğu olanakları, uzun pil ömrü ile birleştiren Xperia tipo, kullanıcılarına özel kurulum kılavuzu desteği sağlarken, veri kullanımını tespit eden arayüzü ile de veri yönetimi çözümü sunuyor. 

Sony Mobile Communications Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı, "Yeni Xperia tipo, fonksiyonel telefon olarak adlandırılan temel telefon yetenekleri ile kısıtlı cep telefonundan, ilk defa akıllı telefona geçen kullanıcılar için geliştirildi. Kullanıcı dostu arayüzü ile farklılaşan tipo, hem şıklığın hem de eğlencenin adresine dönüşüyor. Artık herkes akıllı telefon deneyimini kolayca yaşayabilecek" dedi. 

Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android Platformunun en yeni sürümü Android 4.0'a sahip yeni Xperia tipo, Türkiye'de 1 Eylül'den itibaren beyaz ve siyah renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Yeni nesil Xperia tipo'nun başlıca özellikleri:

Xperia tipo'nun başlıca özellikleri:

• Özellikler: 103x57x13 mm / Ağırlık: 99,4 gram, Google Android™ 4.0 işletim sistemi, 800 MHz Qualcomm Snapdragon MSM7225AA işlemci

• Pil ömrü: Pil – 1500 mAh tipik, 1460 mAh minimum; GSM konuşma süresi – 5 saat (ortalama), GSM bekleme süresi: 470 saat (ortalama), UMTS konuşma süresi – 4,5 saat (ortalama), UMTS bekleme süresi – 545 saat (ortalama), müzik dinleme süresi 30 saat (ortalama), video izleme süresi – 3 saat (ortalama)

• Kamera Özellikleri: 3.2 megapiksel kamera, 4x dijital zum, mekan etiketleme, self-timer, send to web, touch capture, video kaydetme

• Müzik Özellikleri: Albüm kapağı düzenleme, Bluetooth stereo (A2DP), Playnow, TrackID müzik tanıma, xLoud Deneyimi, 

• Internet Özellikleri: Yer imleri, Google Play, Google Voice arama, Street View, NeoReader barkod okuyucu, Pan&Zoom, Web tarayıcı (WebKit)

• İletişim: Arama listesi, konferans görüşmesi, Facebook uygulaması, hoparlör

• Mesajlaşma: Sohbet, e-posta, Gmail, el yazısı tanıma, anında mesajlaşma, resimli mesajlaşma (MMS), akıllı metin girişi, kısa mesaj (SMS)

• Eğlence: 3 boyutlu oyunlar, medya tarayıcı, harekete duyarlı oyunlar, radyo, Sony Entertainment Network, video aktarımı, YouTube

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bayaa uzunmus!!!

giriş seviyeli Xperia cep telefonu. iyi yapmış Sony. Herkes pahalı olan akıllı ceplerden almak zorunda değil.

uzun pil ömrü deyince ben de 3500mAh pil koydular sandım. bunlar resmen dalga geçiyor.

uzun pil ömrü deyince ben de 3500mAh pil koydular sandım. bunlar resmen dalga geçiyor.

Adı Tipo olduğu için almayan çok olur :D

tipo dual var bide çift sim kartlı o gelmeyecek miymiş?

Ben incecik bir telefon yerine ekranı 4-5" ve pili en az 5000 mAh olan gerekirse kalınlığı 3 cm yi bulan bir telefonu tercih ederim. Bir ara SonyEriccson alternatif bataryalı telefonlar yapıyordu aynen o şekildede düşünülebilinir mesela.

Droid Razr Maxx 3300 Mah bataryası var Bataryaysa sorun bu cihazı alın Türkiyede yok ben Almanyadan getirtdim..

Ederi 350 lira civarı olmalı yoksa satmaz.

sony nin pilleri daha çok dayanıyor.diğer diğer markanın 1800 ise sony nin 1400 ü daha uzun dayanıyor.

kısaca rezalet.....

sony artık şu ericsson logosunu bir bıraksan artık..tamam güzel xperia lar çıkartıyorsun.ama şu logoyu değiştir.

arkadaslar telefonlarda yazan 1000 mAh 1800 mAh bataryanın size suna biliceği akımın hızıdır evet etkisi var şarzın süresine ama bu teknolojiyide biyere kadar geliştire bilirler aynı işlemci de GHZ artırmamaları gibi cünkü GHZ yükseldikce ısıda artıyor bataryada da 5000mah olması telefonunuz ve sizin acınızdan pek güvenli olmaz

arkadaslar telefonlarda yazan 1000 mAh 1800 mAh bataryanın size suna biliceği akımın hızıdır evet etkisi var şarzın süresine ama bu teknolojiyide biyere kadar geliştire bilirler aynı işlemci de GHZ artırmamaları gibi cünkü GHZ yükseldikce ısıda artıyor bataryada da 5000mah olması telefonunuz ve sizin acınızdan pek güvenli olmaz elektiri depolamak bambaşka olay

Sen de yorum yaz