Android 4.1 ve üzerine Google Now Launcher!

Google'ın resmi Android giriş ekranı Google Now Launcher'ı, tüm Android ceplere yüklüyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.1 ve üzerine Google Now Launcher yükleme

Google'ın resmi Android launcher'ı, birkaç ay önce Google Play'de indirmeye sunulmuştu, ancak birçok cihazda kullanılamıyordu. Ancak bu kısıtlamayı aşmanın çok kolay bir yolu var.

Launcher'ın kullandığı kodun büyük bölümü, aslında Google Search uygulamasının içerisinde bulunuyor. Ancak Search uygulaması kendisini launcher olarak tanıtmıyor, bu yüzden cebinizin giriş düğmesine bastığınızda ekrana gelmiyor. Bu yüzden Google Home "stub" adı verilen bileşene ihtiyacınız var. Bu APK dosyası, giriş düğmesine bastığınızda devreye giriyor ve Search uygulamasındaki ilgili kodu çağırıyor.

Google Now, sadece Android 4.4 üzerinde çalışacak biçimde tasarlanmış, ancak Android 4.1 ve üzerine sahipseniz, çok fazla sorun yaşamadan onu çalıştırmanız mümkün. Önce bu XDA konusuna gidin ve zip dosyasını indirin. Arşivde üç APK dosyası bulacaksınız, ancak size gereken sadece GoogleHome.apk dosyası. Bu APK dosyasını yükleyin ve giriş düğmesine basın. Artık Google Now launcher'ını varsayılan olarak seçebilirsiniz. Ancak önce launcher'ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Android 4.4 kullanıyorsanız, bu yönteme başvurmanıza gerek yok. Google Now Launcher'ı direkt olarak Google Play'den yükleyebilir, onu mağazadan yükleyemiyorsanız, APK dosyasını indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Google now ülkenizde kullanılmıyor diyor hep kullanmamızın bir yolu var mı ?

@30 Nis 2014 17:45 evet google arama'nın verilerini temizle , telefonu english (united states yap(verileri temizleyince google arama'ya girme) , sonra google search'a gir google now'u kurunca telefonu tekrar türkçe yap o kadar.

Şuan galaxy s4 4.4 kitkat kullanıyorum uyumlu değildir diyor.

@30 Nis 2014 18:28 apk kur , şuanda sadece 4.4 kullanan nexus ve play editionlu telefonlar için geçerli

android 4.1 eskimi oluyosa android 2.3 2.1 kullanan kullanıcılar fosil kullanıyo demekki haberleri yok.

Google asistanı Türkçede kullanmak için telefon dilini Ing(amerika) yapın telefonu kapatıp açın google search ayarlarından google now açın güncelleyin sonra telefon dilini türkçe yapın artık Türkçe bir Google assistan var.

Google Türkiye'ye destek vermez bizimkilerde taksimde Youtube için yürüyüş yaparlar hayır partili falan değilim apolitiğim ben

Nexus4 de alt butonlar saydam olmuyor

@03 May 2014 22:26 oluyor kardeş oluyor , google play'dan google asistan launcher'ı yükle , yalnız yayımcısı google olacak onada dikkat et sonrası kendisi yapar :)

Türkiye için hala kapalı.

Seni seviyorum chip

Veriler nasıl temizlenir acaba?

Google arama verileri nasıl silinir acaba?

21.52 allah razı olsun gardaş denicem

Sen de yorum yaz