Android 4.2.2'de hangi yenilikler var?

Android'in beklenen güncellemesi, Nexus'larda görünmeye başladı! Peki bu sürümde yeni neler var?

Android 4.2.2 neyi onarıyor, neler getiriyor?

Android'in en yeni sürümlerine sahip olmak açısından en şanslı kullanıcılar, bir Nexus cihaza sahip olanlar. Google'ın güncellemeleri tüm üreticilerin cep ve tabletlerinden aylarca önce Nexus'lara sunuluyor.

Google'ın Nexus 7 tabletini kullananlar ise şu sıralar bekledikleri Android 4.2.2 güncellemesini almaya başladılar. Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, Bluetooth'ta bulunan ve sesin atlamasına neden olan bir sorunun yeni sürümde ortadan kalktığını bildiriyorlar. Bluetooth sorununu gidermenin tek yolu, şimdiye kadar Wi-Fi bağlantısını kapatmaktı. Bluetooth'u kullanmak için interneti kesmek tahmin edebileceğiniz gibi pek de pratik bir çözüm değil.

Google, 4.4.2 güncellemesi için "performansı ve kararlılığı artırır" tanımlamasıyla yetiniyor. Ancak Android Police'in güncelleme üzerinde yaptığı incelemelere göre birkaç yenilik daha var. Örneğin uygulamaları indirirken artık bir yüzde ve tahmini kalan süre görünüyor (resimdeki gibi). Android 4.2 ile gelen Hızlı Ayarlar panelinde yapılan bir değişiklik ise paneldeki Wi-Fi ve Bluetooth simgelerine uzun dokunarak onları açıp kapamanızı (ilgili ayarlar sayfasına gitmeden) sağlıyor. 4.2.2'deki bir başka yenilik ise cihazın pili biterken sesli bir uyarı vermesi ve kablosuz şarj için yeni bir uyarı sesi eklenmesi.

Android 4.2.2 güncellemesi şu an Nexus 7, Galaxy Nexus, Nexus 10 cihazları için kademeli olarak sunuluyor. Nexus 4 kullanıcılarının ise bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Google, 4.4.2 mi ?

Bildirim çubuğuna mobil veri kısa yolu da koysaydınya google

bana gelmemis daha nexuskullaniyorum :(

bende samsung galaxy nexus kullaniyorum ve suan 4.1.1 surumunu kullaniyorum... acaba bu guncelleme ne zaman gelcek?

Niye bekliyelim biz nexus 4 sahipleri

Galaxy S3'e ne zaman gelir haberiniz var mı ?

Bluetooth iyi olmus onunla sarki indirirken sarki ortasinda takilio

Neler yok ki.. Cansın can. Çok teşekkürler Samsung. Büyüksün Agam ;)

@14 Şub 2013 17:28 samsung ? samsungla ne alakası var güncellemeyi google yapıyor.

Ivır zıvır güncelleme ve gereksiz yenilikler çıkarmak yerine... adam gibi stabil çalışan bir sistem yapın artık !!!!

Güncelleme gelmeyenler nexuslarını yakju sürümününe yükseltsin

boş şeyler ....

note 2 ye niye qeLmio bu htc den kötümüüsn samsung yapma ya

arkadaşlar yeni 4.2.2 güncelleme dosyalarını indirdim ancak "Tümünü Kur" yerine "Kur" a bastım, kurulum işlemi başarıyla tamamlandı dedi, ancak sürüm hala 4.1.2 de kaldı. acil yardım saygılar

BLUETOOTH İLE ARACIMIN NAVİGASYONU ARASINDAKİ SAĞLIKLI BAĞLANTI 4.2.2 İLE BİRLİKTE BOZULDU. BİRİ BENİ ARADIĞINDA NAVİGASYONDAN KAPAT DİYİNCE TELEFONDA ĞAĞRI SONLANIYORDU AMA ARTIK OLMUYOR. GICIK OLDUM 4.3 RESMİ SÜRÜMÜNE GEÇTİM YİNE AYNI. ARASIRA BLUETOOTH DONUYOR RESTART YAPMANIZ GEREKİYOR. 4.3 DE AYNI. TAVSİYEM STABİL SÜRÜM 4.1.1 YA DA 4.1.2 DE KALIN. İPHONE MU OLMAK İSTİYORLAR NEDİR BU BLUETOOTH DÜŞMANLIĞI YAHU

s4 kullanıcıyım. bu sürümü yükledikten sonra yan taraftaki ekran açma düğmesine bastığımda ekranın saati 3-4 saniye sonra güncelliyor kendini ve çoğu zaman ekrandan saate bakmak istediğimde ekrandaki saat ve yazılar olmuyor. bira bekledikten sonra ortaya çıkıyor. önceki sürüm çok daha iyiYdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir