Android 4.2 LG'nin Nexus'unda göründü

Android 4.2 "Key Lime Pie"dan internete sızan detaylar, yepyeni bir Android'i müjdeliyor...

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.2 LG'nin Nexus'unda göründü

Android 4.2, Google tarafından Ekim ayında tanıtılacak. Androidpolice.com web sitesi ise Android 4.2 yüklü olan bir LG Nexus'u eline geçirdiğini iddia etti.

LG Nexus'un sızan görüntülerinin bazılarında Android 4.1.2 ile çalıştığı görünse de Androidpolice'in yayınladığı görüntüler Android 4.2'den alınmış. Ancak Androidpolice, elindeki bu ROM'u yayınlamayı düşünmüyor. Buna ek olarak site, ROM'u diğer ceplerde çalıştıramadıklarını, onun "önceki Android'den çok farklı olduğunu" söylüyor.

Site, ROM içinde uyarı merkezini ilgilendiren kodda yeni bir uyarı merkezi keşftemiş. Android 4.2'de yapılan bir yenilik, TouchWiz gibi arayüzlerdeki kısayol düğmelerini stok Android'e getiriyor. Uyarı merkezi açıkken parmağınızı ikinci kez aşağı kaydırdığınızda ise ikinci bir kayar menü açılıyor, Hızlı Ayarlar burada yer alıyor.

Android 4.2 hakkında yenilenen uyarı merkezi dışında hala çok fazla şey bilinmiyor. Mobil işletim sisteminin yeni sürümünün 29 Ekim'de LG'nin Nexus cebi ile beraber tanıtılması muhtemel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Simgeler menü dizaynı felan wp8 i çok andırıyor garip .

Android gitgitde karmaşıklaşıyor ve orjinalliğini kaybediyor.

sony xperia tablet e hala android 4.1 i çıkartamadılar yaww.

Menüleri yenilemekten ziyade, ios stabilitesini yakalamaları ve artık menü, komut vs yer değişiklikleri yapmayı bırakmaları gerekli bence. Bir ios, çoluk çocuk tarafından bile kolayca hemen kullanılabilirken Android için durum böyle değil. Artık Android sistemin bir zemine oturtulması, güncellemelerle sadece sistem makyajı ve stabilite, verimlilik artışı sağlanmalı kanaatindeyim.

Daha kullandığımız cep ve tablete 4.1 bile gelmedi ki 4.2 çıksa ne olur...

wpyi andırmıcak da neyi andırcak. android sonuçta diğerlerinin karışımının çakması bişey.

daha jb gecemedikki

android 4.1 ile stabilite ios dan daha iyi hale geldi ve herkesin elinde android olunca demek ki o kadar da karışık değilmiş bence bırakın çocuklar da kullanmasın androidi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play