Android 4.2, yeni Nexus'la mı geliyor?

Herkes Android 5.0'ı beklerken, önümüzdeki ay Android 4.2 mi geliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.2, yeni Nexus'la mı geliyor?

Son dedikodulara göre Google, önümüzdeki ay LG ile beraber düzenleyeceği etkinlikte Android 4.2'yi duyurmaya hazırlanıyor.

Söylentilere göre Android 4.2 ile bir gelenek de değişecek ve Google, kurallara uyulduğu sürece herhangi bir üreticinin Nexus markası altında cihaz üretmesine izin verecek. Verilen bilgilere göre bir Nexus üretebilmek için şirketlerin stok Android kullanması ve hızlı medya akışı için 64MB güvenli bellek kullanması gerekecek. Bununa birlikte yeni "özelleştirme merkezi" yoluyla üreticiler, kendi özel arayüzlerini de sunabilecekler.

LG'nin yeni bir Nexus cebi üzerinde çalıştığı bir süredir söyleniyordu. Bu cebin adının ise LG Optimus G Nexus olacağı iddia ediliyor. LG'nin Nexus'u, mutemelen geçen ay piyasaya sürülen LG Optimus G'nin devamı niteliğinde olacak. Ancak tüm bu iddiaların, şimdilik birer söylenti niteliğinde olduğunu tekrar vurgulayalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 33 Yorum

lg'nin nexusu iphone 5 çakması olmuş uzun ekranlı. zaten hangi android telefon iphone çakması değil ki? android başlı başına ios çakması. android telefon alanlar, böyle yüzüstü kalırsınız bir ay sonra 4.2 çıkıyomuş 4.1 tamam da 4.0a bile geçemeyenler var. yazık bu insanlara. kandırıla kandırıla halleri kalmadı.

4.1 'i bile adam akıllı dagitamayan google ust üste sürüm uyduruyor hala galaxy s3 için 4.1 güncelleme sini bekliyoruz

android 4.1 daha yeni çıktı sayılır ve sadece piyasadaki bin tane telefondan ancak 5-6 modelde vardır. s3 e bile daha gelmedi 4.2 sürümünün çıkacağını hiç sanmam

biz hala 2.1 kullanıyoruz,nedir bu arkadaş her ay sürümmü çıkar ne lanet bir şey oldu bu android...

Arayüz tercihi kullanıcıya bırakılmalıdır. Saf Android arayüzü ile gelen Nexus'lara, kullanıcı dilediği arayüzü (isterse) sonradan kurar.

Super bi haber, umarim bu olay guncelleme sorununu cozer

tamam herşey güzel de 64MB güvenli bellek de nedir

once bir 4.1 jelly bean i gorelimde...

LG yapmasin bu cihazi yaa :((

arkadaşlar her güncellemede yeni versiyon çıkarıyor aynı chrome sürümleri gibi android'de böyle oldu her sene bi sürüm çıkarsa o zaman sağlam temelli bir sistem olur

lg nin nexus u da alınmaz. bi optimus 3d aldık bin pişman olduk

daha ne kadar duyarsız olunabilinir ki.. 6 ay geçmeden yeni sürüm çıkarılıyor android kullanıcıları hala bıkmadı.

Siradaki surum 'elma sekeri' :-)

rezilliğin yeni adına dandroid diyebiliriz....

android 4.1'i hala galaxy s2'ye gelmedi siz gidin yeni sürüm...

antrikot korkusu başlıyor windows phone geliyor

ozaman iphone alin bari android olmuyorsa

SGSIII için 4.1 gelecek sabredin 4.2 bile gelecek... ne sabırsız kullanıcısınız...

@grezimonk AYNEN sgs 2 ye bile 4.1 gelecek adamlar daha yeni çıkanı soruyor. s3 e en az bir yıl güncelleme var

apple'ın bu huyunu seviyorum adamlar direk güncellemeyi herkese sunuyor. güzel birşey

@08 Eki 2012 17:17 APPLE 80 FİRMAYLA ÇALIŞMIYOR KIT BİR FİRMA ZATEN ÇEŞİT OLMADIĞI İÇİN APPLE KULLANMIYORUZ.

@08 Eki 2012 17:17 apple güncellediği zaman ne hissediyorsunuz.Bir tatmin duygusu filan mı oluyor?o da hatasını kapatıyor.Başka bir şey yok ki 3g 4s e aynı güncelleme gelmiyor.donanımın desteğine göre geliyor.yani bir cacık değişmiyor.ama önemli olan gelmesi sizin için demek ki alan memnun veren daha çok memnun size (tüm apple fanboylarına geliyor benden) diyeceğim tek şey "bildiğiniz gibi ağlayın"

abi şunu anlamadım mesela ben Galaxy S3 Kullanıcısıyım peki ?? bana 4.2 gelcekmi yoksa, yeni bir telefon örneğin nexus 2 vsvs cıkıp onlardamı olcak yani bizm android işlemcilerimize Android 4.2 gelecek mi ?

@56KLine galaxy s3 e en az bir yıl güncelleme gelir. galaxy s2 ye bile 4.1 jelly bean gelecek zaten :))

Android yeni bir işletim sistemi ve surekli hata bug vb seyler icin guncelleme cikartma durumunda

@09 Eki 2012 03:45 Yeni derken? Android çıkalı yıllar oldu. Sonuçta her yeni yazılımda hatalar olabilir, android'in en son sürümü ios'un en son sürümünden şu anda daha ileride.

iki telefonum var birisi iphone birisi android phone. bakıyorum da ciddi ciddi iphone malzeme kalitesi olsun yazılım kalitesi olsun uyumluluk olsun uygulama kalitesi olsun hemen hemen her açıdan fark atıyor. Her iki telefonu da aktif olarak kullanıyorum.Kimse bana demesin iPhone şöyle kötü böyle kötü saygı duyulacak tek telefon. geri kalanlar sektöre hemen hemen hiçbir yenilik getirememiş taklit telefonlar.

@09 Eki 2012 16:29 sendeki android hangi model ve marka merak ettim

@09 Eki 2012 16:29 olaylardan hiç anlamadığın belli. Ben de hem iphone 4S hem de Samsung S3 kullanıyorum. Iphone'de herşey kısıtlı. Bir film atmak için bile itunes kullanmalısın. Androidde böyle saçmalıklar yok. Ayrıca teknik özellik olarak da S3 çok daha üstün. Yazılımda neyi üstün anlamadım, şu anda android yazılımları apple'i geçmiş durumda. Laf olsun diye yorum yapmayalım.

@09 Eki 2012 16:29 Sevgili iphonecu arkadaşım. gözünü kapatmakla sadece kendine gece yaparsın. Gelecek androidin...

@09 Eki 2012 16:29 Böyle tipler android telefon kullanmaz.Sallıyor bence...eğer doğruysa bilinç altında ki mesaj doğru android teki özgürlük ve rahatlığı istiyorsun..Bu da değilse senin derdin sat android i bir tane daha iphone al tepe tepe kullan açıkları kapama dışında hiç bir artısı olmayan güncellemelerle sevin zaten kalabalıksınız(iphone fanları olarak)aranızda paslaşın.ne diyeyim sizlere daha iphone 8-9 da büyük kopmalar olacak diye düşünüyorum.belki 7S de :)

5versiyonunu unutun andromanyaklar. Flash korkusu sardı hepsini. Siz böyle 30 yıl kullanırsınız flash var diye.

@11 Eki 2012 21:01 o senin korkun.. öyle olmasaydı buraya yazmazdın.bencede kork

Sen de yorum yaz