Android 4.3 bize ne zaman gelecek?

Dün tanıtılan Android 4.3, HTC ve Samsung ceplere ne zaman gelecek? İşte ilk resmi açıklamalar!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.3 bize ne zaman gelecek?

Google, Android'in yine "Jelly Bean" uzantısını taşıyan en son sürümü Android 4.3'ü dün akşam ortaya çıkardı. Nexus cihazlar, her zaman olduğu gibi güncellemeyi hemen alma ayrıcalığına sahipler, peki ya HTC ve Samsung ne yapmayı planlıyor?

HTC One ve Galaxy S4'ün saf Android ile çalışan, üretici arayüzlerini taşımayan "Google" sürümleri, aynı Nexus'lar gibi Android 4.3'e hemen geçebilecekler. Ancak HTC'den gelen açıklama, orijinal HTC One'ın Android 4.3'e ne zaman geçeceği konusunda maalesef çok şey söylemiyor. HTC'nin global çevrimiçi iletişim yönetmeni Jeff Gordon, "Android 4.3'ü inceliyor ve bu güncellemeyi planlarımızla nasıl uyumlu hale getireceğimize bakıyoruz."

Tayvanlı şirketin aksine Samsung, Android 4.3 güncellemesiyle ilgili çok daha açık konuştu ve (ne yazık ki) şunları söyledi: "Samsung UK belirli Galaxy cihazlarını Android 4.3'e güncelleyeceğini önümüzdeki aylarda onaylayacaktır." Güncellemenin önümüzdeki aylarda "onaylanacak" olması, Galaxy'lerin 2014'ten önce Android 4.3'ü göremeyeceği anlamına gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

saf android sürümleri ne oluyor

@25 Tem 2013 11:46 Nexus cihazları gibi üreticinin değiştirmediği saf android sürümü. Sense ya da touchwiz arayüzü ve cihaza özel uygulamaların olmadığı sürüm.

@25 Tem 2013 11:46 Yani ham hali mesela samsung ve diğer şirketler bunu alır kendi arayüzlerini giydirip bize sunarlar.

Sony xperia z ne zaman alabilecek güncellemeyi? Bu konuda bir bilgi var mı?

xperia z htc one dan önce almalı mantıken, 4.2.2 halihazırda yüklü

Safdroidliğe yada Fandroidliğe gerek yok arkadaş sizi Sms ile hayata bağlayan Marka Nokia'ya Ne oldu ha ? Ne zamandan beri oyuncak plastiğinden telefona 2000tl bayılıyorsunuz :D 1500'e var lumia 920 :D S4'ü çok efsane gibi anlatıyorsunuz ya s3 'ten bir farkı yok el ile kontrolü anladım göz ile kontrol diye bir şey yok kafa ile var sen zaten kafanı sallarsın elini sallarsın fazla enerji harcarsın.Androidde ki her uygulama bizdede var.3-5 tane eksik var sizin o 500binler 750 binler olarak bahsettiğiniz uygulamalar. 3-5bin orjinal uygulamanın çakmaları hiç öyle 500binlerden bahsetmeyin :D

@25 Tem 2013 14:41 Akıllı telefon kullananların %75'i yaklaşık iki seneden sonra yüksek donanım gerektiren oyunları oynamak yerine telefondan rahatlık bekler. IOS ve Android platformlarının ikisini de kullanmış biri olarak o kalitesiz dediğiniz küçük çaplı uygulamalar bile büyük işlev görüyor.

saf android sürümlerini şöyle düşün kardeşim windows un üzerine tema ekleyip telefonlara verilmesi bütün telefonların kendine göre arayüzü var nexus google ın yaptığı cihazlar saf android kullanıyo o yüzden ilk önce onlara geliyo güncelleme. samsung sony htc gibi firmalar android i kendi cihazlarına entegre ettikten sonra birde touchwiz gibi arayüz kullanıyolar saflıktan çıkıyo uzun oldu biraz :)

nexusa henüz gelmedi. kamera arayüzündeki değişikle opengl es 3.0 desteğinden başka bir yenilik yok zaten fazla heyecanlanmaya da gerek yok.

Dandroiççiler doluşsun şimdi abi bize gelecek mi ? bize ne zaman gelecek ? ay gelmeyecek mi :( ama bizim cihazımız kişiselleştiriliyor bi kere ama güncellemeye gelince foss :D

@25 Tem 2013 17:23 Bizim güncellememiz performans arttırır, arayüzü baştan sonra yeniler ve günceller, donanımı daha iyi kullanabilmemiz için ek kişiselleştirilebilir ayarlar sunar. Sizinki ne yapar? Üst bar ve kontrol paneli gibi özeliikleri bizden mi kopyalar?

Yükle cm birader ya, OTA Güncelleme de var saf Android le + Extra Özellikler kullan rahat rahat..

@26 Tem 2013 02:30 Nasıl, nereden yapabileceğimi anlatabilirmi biri? Bende güncellemek istiyorum :-(

Android'i bilmeyenler gelipte buraya salak salak yorum atmasınlar bence hiç gerek yok. Adam kişiselleştiriliyormuş bilmem ne yazmış evet kişiselleştirilebiliyor. O senin Lumia'ndan veya iPhone'unundan kat kat daha iyi bir telefon. İstediğini yapabilme şansın var. Ayrıca Android'de bize ne zaman güncelleme gelcek diye birşey yok ortalık ROM kaynıyor ben şu anda istersem telefonumu 4.2.2 yaparım, istersem 4.0.4.

@26 Tem 2013 14:01 Ah birde stabiliteden bahsetseydin :) Custom romların hepsi hatalarla dolu.

Bu devirde artık ya ios ya windows phone 8 başka işletim sistemi hayal artık 2 gb ramle donarak çalışan işletim sistemine ben çöp derim win phone 8 ve ios 512 mb ram ile tıkır rıkır çalışıyor .

Sen de yorum yaz