Android 4.4.3, Nexus'lara haftaya geliyor!

Android 4.4.3 güncellemesinin geleceği tarih belli oldu. Ama herkese gelmeyeceği de kesin!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.4.3 KitKat bir hafta sonra geliyor!

Şu anki Nexus cepleri ve tabletleri, Android 4.4.3 güncellemesini 23 Mayıs'tan itibaren almaya başlayacaklar.

Küçük hataları ortadan kaldıracağı söylenen güncellemenin değişiklik listesi daha önce sızmış, çok yakında yayınlanabileceği söylenmişti. Şimdi ise Android Geeks, kaynaklarına dayanarak güncellemeye sadece 1 hafta kaldığını ileri sürüyor. Güncellemeyi alabilecek Nexus'ların Nexus 4 ve 5 cep telefonları, Nexus 7 ve 10 tabletler olacağı söyleniyor. Diğer markaların Google Play Edition telefonlarının güncellemeyi ne zaman alacağı konusunda henüz herhangi bir bilgi yok. Ancak Google Play Edition ceplerine sahip olanlar, güncellemenin Nexus'lara gelmesinden sonra birkaç haftadan fazla beklemiyorlar.

Sızan değişiklik listesine göre Android 4.4.3 güncellemesiyle beraber platform, Google TV'nin yeni sürümünü destekler hale geliyor. Bunun yanında Bluetooth, bağlanabilirlik konusunda geliştirmeler, çeşitli onarımlar yapılmış. Aynı raporda bir süredir dedikodusu yapılan Nexus 8'in bu seneki Google I/O konferansında gerçeğe dönüşebileceği bilgisi de yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Bekliyoruz :) , (Nexus 4)

Herkese gelmeyeceği kesin?? 2012 de üretilen ilk wp8 li telefonlar bile 2017 ye kadar güncelleme alacak. Verilen paraya yazık. Verecen 2 bini alacan s5 i. 2 yıl sonra senin telefonun eski, sana güncelleme yok.

@17 May 2014 11:10 güncelleme istiyorsan nexus alıcaksın kardeşim , samsung üretiyorsa samsung sorumludur , lg ise lg ve bu arada wp8 güncelleme alıyor ama sadece eksiklikleri gideriliyor yani güncelleme ermeye mecbur , wp8.1 , aldı bütün teller ama wp8.1 de olan özllikler zaten neredeyse bütün android tellerde var. bak google nexuslara güncellemeyi direk veriyor buna birşey diyemezsin. bu kadar fan olmayın kötülemek için , hemen android de iyi birşey olunca kötülüyorsunuz , kötü birşey olduğunda direk atlıyorsunuz laf atıyorsunuz , ama wp8 de güzel bir olunca fanlar toplanıyor dandroidden daha güzel falan deniyor , kötü birşey olunca önemli birşey değil deniliyor bu kadar fan olmuşsunuz. maalesef

@17 May 2014 11:10 sen ne sayıklıyorsun :D sana verilecek cevap sadece hee heee

@17 May 2014 11:10 3 yıl değilmiydi günceleme süresi

Nexus farkı...

Nexus ile heyecanla bekliyorum.

z1 gelirmi bu yoksa direkmek 4.5 felan çıkmasınımı beklerler :d

Z ultra ya gelmesse japon katliamı yaparın :-D

Z ultra ya gelmesse japon katliamı yaparın :-D

HİÇ bir şey bir Nexus değildir.Nex5

Sanki gökten elma düşecek 2.2 ile 4.3 arasında ne gibi değişiklik var desem bön bön suratıma bakıp en fazla diyeceğiniz şu 4.3 daha iyi çünkü yeni :D gecen ay xperia sp aldım aynı gün 4.3 e güncelledim telefon donuyor takılıyor tekrar 4.1 e geri döndüm gayet hızlı takılmada donmada kalmadı kısacası her yeni şeyden kendinize medet ummayın senin telefonuna ekstra bişey katmayacağı ortada beklentin ne bedava arama yapması mı :D

@17 May 2014 13:29 Her telefona göre belli özellişkler katıyor tabikide mesela benim galaxy s3'üme android 4.3 güncellemesi geldiğinde daha hızlı daha stabil çalışır oldu.

@17 May 2014 13:29 harbinden cok cahilsin !

Tasarımda bazı değişiklikler olacağı soylenıyor doğru mu acaba? http://www.androidpit.com/the-new-android-4-4-3-interface-could-change-everything

O zaman nexus al arkadaş ben boşuna kameradan vazgeçmiyorum farkımız olsun

Samsung galaxy s5 için ne zaman yayınlanıyor?

Samsung Galaxy S5 için umarım çok geciktirmezler.

lg g3 cıkıs tarihi ile aynı gün.

Nexus harici diger firmalar anca 6 ay bilemediniz 1 sene sonra cikarir. Fazla heyecan yapmayin yani.

güncelleme gelmeyecekse (andromaniak'lara duyurulur!) neden aptal bir cihaza 2000 lira veriyorsun? al bir iphone veya lumia güncelleme için üreticinin ağzına bakma. güncelleme vermek zorunda olanlar size vermiyorlar üstüne sizi soyuyorlar.

Nexus forover kullandığım en iyi telefon diyebilirm hem de fiyat açısından diğer telefonlardan hesaplı ve güncelleme garantisi var

nexus ayrıcalığı ;)

Nexus 5 i bile kendi içinde sürümlere ayırmış güncellemeleri de sürümlere göre dağıtıyorlar. Bu google güncelleme dağıtmak konusunda 5 kuş etmez.

Sen de yorum yaz