Android 5.0 kilit ekranına ince ayar!

Android 5.0 Lollipop'un kilit ekranında her uyarının görünmesi sizi rahatsız ediyorsa, işte çözüm!

Android 5.0 kilit ekranına ince ayar!

Android 5.0'da uyarılarınıza kilit ekranından da ulaşabiliyorsunuz. Bu çok iyi, ancak arkadaşınızın telefonunuzu eline alıp uyarılarınız arasında dolaşması, o kadar da iyi olmayabilir. İşte özel içerikleri kilit ekranından gizlemenin yolu.

Hassas bilgileri kilit ekranından gizleyebilmek için, önce kilit ekranını PIN veya bir desenle korumanız gerekiyor. Telefonunuzun kilidi tek bir dokunuşla açılıyorsa, uyarıları gizlemenin anlamı olmayacaktır.

Ayarlar > Güvenlik > Ekran kilidi altından bir PIN, parola veya desen ayarladıktan sonra karşınıza hassas bilgileri kilit ekranından gizlemek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı gelecek. Bu noktada Hassas içerikli uyarıları gizle seçeneğini seçebilir veya daha sonra seçim yapmayı tercih edebilirsiniz.

Ayarı daha sonra değiştirmek isterseniz Ayarlar uygulamasını açın, Ses ve Uyarılar'a dokunun. Uyarılar başlığı altında Cihaz kilitliyken'in üzerine dokunun ve Hassas içerikli uyarıları gizle'yi seçin. İsterseniz kilit ekranı uyarılarını tamamen de kapatabilirsiniz.

Android'in neleri "hassas içerik" olarak değerlendirdiğini tam olarak bilmiyoruz, ancak bu seçeneği seçtiğimizde metin mesajları, epostalar, dropbox uyarılarının sadece uygulama adıyla gösterildiğini tecrübe ettik. Hangi uygulamaların uyarılarının gösterilmeyeceğini seçmek isterseniz, Sesler ve ayarlar ekranında Uygulama uyarıları kısmına gidebilir ve Hassas anahtarını açıp, kapatabilirsiniz. "Hassas" anahtarı, sadece tüm uyarı içeriğini göstermeyi seçtiyseniz görünecektir, bu yüzden gizlemek istediğiniz tüm uygulamalar için ayarı elle yapmalısınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ortalık lolipop kırılıyor ya lolipoplu telefonumuzun ekran kildinin ayarından bahsediyorunuz.

@24 Kas 2014 12:22 Hakkaten yaa, daha Nexus 6'nın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman geleceği belli değil, güncelleme gelmişse sadece Nexus 5'e gelmiştir, haber olsun diye yapılmış enteresanlıklar işte :/

Hiçbirşey anlamadım arkadaş uygulama bildirimlerini kendimiz belirleyemiyormuyuz örneğin, whatsap kilitliyken içerik gizli olsun, Tango ise kilitliyken gizli olmasın ayarı yokmu yada benmi anlamadım.Yaptım olmuyo :(

General mobile 4g de işe yaradı teşekkürler çok memnunum telefondan ve lollipoptan

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir