Android 5.0'a yeni Trusted Places işlevi!

Google, Android Lollipop'a yeni eklediği bu işlevle bizi bir dertten daha kurtarıyor...

Android 5.0'a yeni Trusted Places işlevi

Telefonlarımızı meraklı gözlerden veya şakacı arkadaşlarımızdan korumak için çoğumuz, kilit ekranı parolalarını kullanıyoruz. Ancak sadece Instagram'a veya Facebook'a bakmak için her defasında parolamızı girmek, yorucu olabiliyor.

Google, elbette bu sıkıcı durumun farkında ve Android 5.0'da sunduğu yeni bir işlevle işimizi kolaylaştırmak istiyor. Google Play Hizmetleri'ne yeni gelen güncelleme, Android 5.0'ın Smart Lock işlevine "Trusted Places" (Güvenilen konumlar) adında yeni bir işlev ekliyor. İsminden de anlaşılacağı üzere işlev, önceden belirlediğiniz konumlara göre kilit ekranını ortadan kaldırabiliyor.

İşlev, bulunduğunuz konumun dışında belirli Bluetooth veya NFC cihazlarına yakın olduğunuzda da kilit ekranını geçmenize izin veriyor. Smart Lock, ilk olarak Android 4.0'da çıkan yüzle kilit açma işlevini de içeriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yani sürekli GPS/WLAN çalıştığı için bataryalarımız yine erkenden bitecek, o toplanan yer bilgileri de sizi adım adım kaydedip kimbilir nerelerde kimler tarafından kullanılacak...Lokasyon bazlı reklama geçmişlerdi çoktan operatörler, buna yakında Google'da katılıp bilgiler kimbilir kime satılacak...

bunu haberden önce kendm im buldum nexus 4 te çok iyi birşey

bire knock on ekleseler on numara olacak

Android istw

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir