Android 5.0'ın ilk bombası!

Android 5.0'ı ilk kez onun üzerinde göreceğiz... İşte beklenen Nexus tablet hakkında son haberler!

Android'in gelecek sürümü Android 5.0 Jelly Bean ile donatılacak ilk tablet, söylentilere göre Asus'a emanet edilecek ve Nexus markasıyla piyasaya sürülecek. Google tablet 27-29 Haziran'da yapılacak olan yıllık Google I/O konferansında tanıtılacak. Daha önce yayınlanan raporlara göre, cihazın geliştiricilere özel bir versiyonu da konferansta geliştiricilere dağıtılacak. Bu cihazların Android 5.0 Jelly Bean önyüklü olarak dağıtılacağı düşünülüyor. Tabi bu geliştirici cihazlarındaki sürüm ile kullanıcılara dağıtılacak olan arasında büyük farklar olacağı kesin.

Google, Nexus tabletin uygun fiyatla alıcı bulabilmesi için çıkışının ertelendiğini duyurmuştu. Google'ın amacı tabletin fiyatını en azından Kindle Fire ile rekabet edebilecek düzeye, 199 dolar civarına çekmek.

Android 5.0 Jelly Bean söylentisi sallantıda olsa da, Google ve Asus ortak yapımı Nexus tabletin Haziran ayındaki Google I/O konferansında ortaya çıkacağına herkes kesin gözüyle bakıyor.

Nexus tabletin 7 inç ekrana ve dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Bu söylenti hakkında henüz Google ya da Asus'tan bir yorum gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

nolur 200 dolar ol ya almak istiyorum seni ama ekran biraz daha büyük olsa hiç fena olmaz

Asusla işbirliği çok güzel olacak gibi

Türkiye'de 500dolar olur..99 dolara satılan hp tabletler Türkiye'de 300dolardan (500tl) satılmıştı

ne olur 200 dolar ol diyorsun kardeşim ama eğer türkiyede yaşıyorsan vergiydi harçtı hurçtu derken sen bu cihazı 400 dolara alırsın

7" ekran çok küçük. ana ekran tuşu sağda olursa çok kullanışsız olur. kısacası dandik.

Nexus samsung ile sunulmuştu,

şurya bak 50 dolarlık şeye nolur 100 dolar olsun diye yalvaranlar var. 50 dolar mecazi.
kardeşim sizin gibi kekler türkiye gibi kazıkcı bi ülkedeki bebelere para vermez gözünü az açarsa biz zaten bunları ucuza alıcaz.
ama siz benimde olsun kafasıyla 100 tl lik şeye 500 tl verirsiniz sonra umursamadan çekip gidersiniz. ama iş orda bitmiyo
ondan sonra satılcak şeylerde %1000 karla iş yapan çakallarla doluyo türkiye . bırakın bi enayilik yapmayı artık , ki bizde bişeyler alabilelim . ürün cıktıktan 2 ay sonra 40 dolara düşüyo 100 dolar olan şey, türkiyede 500 tl le piyasaya girdiği halde 2 yıl sonra bile 300 tl de kalıyo ? mantık nerde . hep sizin gibi bebeler yüzünden kazıklanmaya mahkum kalıyoruz

7 inçse ben ben bedava verseler almam.

200$ olsun diyen arkadaş herhalde espri amaçlı söylemiştir çünkü fiyat 199$ aradaki 1$ üzüerinden espriyi yapmaya çalışmıştır diye düşünüyorum aksi durumda yapılan eleştirileri hakediyor.

Yorum yapan bazı arkadaşlara aynen katılılıyorum.Dünya piyasalarında 100 dolara satılan ürünler zaten Türkiye'de yok gümrük vergisi yok özel iletişim vergisi ve benzeri bi sürü vergiden artı kdv al sana beş kat fiyat arttı.Buna rağmen fiat düşük diye ürünü beğenmeyenler anlaşılan siz hiç alın teri ile para nasıl kazanılır bilmiyorsunuz.Bu tür sucker dan fiyat tabii yüksek oluyor.

200$ olsun diyen arkadaş herhalde espri amaçlı söylemiştir çünkü fiyat 199$ aradaki 1$ üzüerinden espriyi yapmaya çalışmıştır diye düşünüyorum aksi durumda yapılan eleştirileri hakediyor.
arkadaşım espiri yaptığım falan yok sadece güzel bir tablet pcim olsun istiyorum hepsi bu ayrıca eken a90 diye güçlü ıps ekranlı 1 gb ramli bir cihaz buldum 369tl onu alıcaktım ve nexusun çıktığını duyunca beklemeye karar verdim düşünsenize bir tegra3 4çekirdekli 1.5gb ramli 8inç ve üzeri ekran android 5.0 jelyy bean 10saat batarya ömrü olduğunu ve 200 dolar 400 tl vergi vs olarakta 500 tl olsun gene iyi türksel de ayfon 3gs hala 1100 tl ye satılıyorken böle bişiyin hayalini kurmak benim açımdan hoş umarım dediğim gibide olur herkezede saygılar

telefonsuz tablet,çiçeksiz bahçeye benzer,herşey var ama çiçek yok.
neye yarar ki..AL BİR NOTE..hepsi var.çiçekli bahçe..MİSALİ GİBİ.

Eski yorumlara bakinca gulesim gelio

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir