Android 7.0 N'nin ilk yeni işlevi, işte bu!

Yaklaşık 1 sene sonra çıkacak olan Android 7.0 "N"nin önemli bir yeniliğini bizzat Google söyledi!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 7.0 N'nin ilk yeni işlevi ortaya çıktı!

Google'ın yeni nesil tableti Pixel C, firmanın kendi tasarladığı ilk tablet. Piyasadaki en iyi Android'li tabletlerden biri olsa da, Pixel C'nin kendine has bazı sorunları var.

Bunlardan bir tanesi, Android 6.0 Marshmallow'un çoklu görev yeteneklerinin tabletlerde bazı özellikleri sunmaması. Ancak bu durum yakında değişebilir. Reddit AMA programında konuşan Android ve Chrome UX direktörü Glen Murphy, ekranı ikiye bölme işlevinin Android'e geleceğini söyledi. Glen, çoklu pencere gibi birçok işlevi üzerinde çalıştıklarını, yakında bu konuda bilgi vermeyi umduğunu söyledi.

Android 7.0 "N"nin ilk işlevi

Yeni işlevin küçük bir güncellemeyle gelmesini beklemeyin, çünkü Glen'in bahsettiği yenilikler, 2016'nın sonunda çıkacağına inanılan Android 7.0'ın bir parçası. Google'ın tüketici donanımları direktörü Andrew Bowers, şöyle konuşuyor: "Şu an N için birçok şey üzerinde çalışıyoruz. Bilmenizi isterdik. Ancak hepsini paylaşırsak N'nin bir sürprizi kalmayacak. Çoklu pencere üzerinde çalışıyoruz!"

Apple, iPad'ler için çoklu pencere işlevini iOS 9'a eklemişti. Google, burada kaçanı kovalama görevini üstlenmiş durumda. Bununla birlikte Android'li cihaz üreticileri, örneğin Samsung, kendi çoklu pencere çözümünü uzun bir süredir sunuyor.

Android N'nin önümüzdeki senenin sonunda ortaya çıkması bekleniyor. İşletim sisteminin görünümünde büyük bir değişiklik muhtemelen olmayacak, ancak yeni işlevler bakımından zengin bir güncellemeyle karşılaşabiliriz. Dileğimiz, Google'ın Android güncellemelerini aylarca beklemeden, daha hızlı almamızı sağlayacak bir çözüm de sunması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google candır. Google yaparsa en iyisini yapar. Nexus ve Pixcel'den şaşmayacağım.

@12 Aralık 2015 06:04 Çok kötü bir cihaz. Aynı ekranda iki uygulama kullanılmıyor ve saçma. Alacaksan surface al yoksa pişman olursun. İpad pro da güzel ama pixel c tam anlamıyla KÖTÜ!

Android 4 ten itibaren Samsungda ekranı bölme var zaten.

Samsung Galaxy Note 2 den beri bu mevcut zaten. Sırf bu özelliği ve 2gb ram dan dolayı ön siparişle aldırmıştım. Hala daha cihaz kullanımda. Büyük ekranlar için ve tabletler için kesinlikle olmazsa olmaz bir özellik olduğuna inanıyorum.

Android 2.3.6 da zaten,bi,Program,ile vardı

Samsung Galaxy Note'da bu özellik zaten var. Ve kendimce, Android tabletler çok çekici değiller. Mini laptop boyutunda olan ama sadece Android uygulamalarıyla sınırlandırılan dokunmatik bir cihaz, en azından bana göre gerçekten ilginç sayılmaz.

4-5 yıldır mobilde tam anlamıyla berbat bir multitasking! deneyimi yaşıyoruz . eğer bu gerçekleşirse ben bile android tarafına geçerim

@31 Ocak 2016 21:02 sen otur oturduğun yerde boşver

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play