Android 7.0 Nougat Çok Yavaş Başladı!

İki ay önce kullanıma sunulan Android 7.0 Nougat'ın kullanım oranı, aradan geçen zamana rağmen pek iç açıcı değil!

  • Cenk Atlı
İşte En Yeni Android Verileri!

Teknoloji devi Google, normalde her ay düzenli bir biçimde yayınladığı Android kullanım oranlarına dair verileri bu defa istisnai bir biçimde iki aylık bir aranın ardından yayınladı.

Söz konusu veriler 7 Kasım'da sona eren yedi günlük bir periyod içerisinde elde edilen oranlardan oluşuyor. Buna göre Android 5.1 Lollipop halen büyümeye devam ediyor fakat bu ayın kazananının Marshmallow olduğu anlaşılıyor. Zira, kullanıma sunulmasının ardından geçen 13 aylık bir sürecin sonunda Marshmallow bütün Android cihazlarının neredeyse üçte birinde yer alıyor.

Diğer yandan Android 4.4 KitKat'ın ise geçtiğimiz iki aylık sürecin ardından yüzde 2.5'lik bir düşüşle birlikte artık gerileme evresine girdiğini söyleyebiliriz. Öyle görünüyor ki, Marshmallow önümüzdeki ay itibariyle KitKat'ı geride bırakarak artık zirveye oturacak.

Lollipop'un ise Mayıs ayından beri devam eden genel düşüşünün devam ettiği anlaşılıyor. Diğer yandan biraz da ilginç bir biçimde Android 5.1'in büyümeye devam etmesi de dikkat çekici. JellyBean'in de yüzde 1.9'luk bir kayıpla gerilediği fark ediliyor.

Nihayet Android 7.0'nin yüzde 0.3'lük bir kullanım oranıyla listeye girdiğini söyleyebiliriz. Bu oran elbette sürpriz değil, zira Android 7.0 halihazırda sadece Nexus cihazlar ve LG'nin V20 ve G5 modellerinde mevcut. Bu arada, G5'in Android7.0 güncellemesini almaya sadece 1 gün önce başladığını da belirtmekte yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

100 senede geçse değişmeyecek olan bir tablo

Birde mobilde en çok android kullanılıyor diyorlar. Nerdeyse hiçbiri son sürüm değil ki. Böyle giderse android çökebilir. Windows mobile 10 lider olur.

@Arda Barış ÖZELMAS Selam dostum, iOS 10 var iken Windows Mobile 10'un piyasada lider olması sanıyorum hatta sanmıyorum kesin bilgi mümkün değil.

Android dedin mi akla zaten HER ZAMAN son sürümden bi önceki büyük sürüm gelir.Ben maliyeti 600 lira olup da bizim 3000 tl paramızı yiyen o büyük firmalara verdiğim paraları haram ediyorum.Üç kağıtçı pislik firmalar her şey satana kadar iyi sattıktan sonra arkasına bile bakmıyolar hainler!Bi de büyük firma olacaklar!Ulan madem sen benden maliyetinin 5 katı para alıyon nerde benim desteğim?Hepiniz hırsızsınız hırsız!Bilinçsiz tüketiciler yüzünden karnınız doyuyo nankörler!Ama bir daha Apple alcam

@08 Kasım 2016 20:01 Kardeşim o kadar güncelleştirme meraklısıysan İlla Windows phone ya da İos gibi saçma işletim sistemlerine yönelip pişman olmana gerek yok. Nexus serisi ya da Android one serisi cihaz al gör güncelleme nasıl olurmuş..

harfler ve çukulatalar biterse google ne ile yeni sürüm ve adını koyacak merak ediyoruz.. windows iyi olsa ve yana açılsa sahifeler ve mağazasında bol uygulama olsa ve kalemi olsa kimse andoid,in kahrını çekmez..hayret ediyoruz.ki dünyanın en büyük ve köklü yazılımı microsoft nasıl da doğru dürüst ve kalemli ve temiz bir telefon yapamıyor..samsung,dan çok gelişmiş bir şirket..hayret ediyoruz..dünya payı % 3...7 arasında okuduk..

Sen de yorum yaz