Android cebiniz için en iyi 10 launcher!

Android'li cebinizin giriş ekranını kişiselleşirecek en iyi 10 launcher'ı sizin için seçtik!

  • H. Hüseyin Öztürk
10 en iyi Android launcher'ı!

Android hayranı olan birisiyle üç dakika konuşursanız, Google'ın işletim sisteminin asıl güzelliğinin kişiselleştirilebilme potansiyelinde yattığını görürsünüz.

Neredeyse tüm problemler ve durumlar için uygulama var. Android'in ana ekranına gelince, burası için de birçok Android launcher seçeneğiniz var.

Android bir telefonda launcher, home ekranından, uygulama sayfasından ve bunları çalıştırmaktan sorumlu. Telefonlar genelde ya Google'ın el değmemiş launcher'ı ile, çoğunlukla ise Samsung gibi bir firmanın geliştirdiği bir launcher ile geliyor.

Telefonunuzun kendi launcher'ını beğenmiyorsanız, yeni bir tanesini Google Play'den yüklemek sandığınızdan daha kolay.

1. Google Now Launcher

Google'ın kendi stok Android launcher'ı artık indirilebiliyor. Standart Android olması onun sıkıcı olduğu anlamına gelmiyor. Avantajları arasında, Google Now'a kolay erişim sağlamak, tuş kullanmadan sesli kontrol, ve şeffaf pencereler var.

Tüm Nexus ve Google Play Edition cihazlarla uyumlu olan launcher'ı, biraz uğraşarak tüm 4.x cihazlara da yüklemek mümkün.

Nova ve Apex launcher

2. Nova Launcher

Nova ve Apex (aşağıdaki), çok iyi iki Android launcher'ı. İkisi de, kişiselleştirmek için yeterince özelliğe sahip, ve bu özellikleri ayrıntıda boğulmadan sunuyorlar.

Bu ikisinin arasında bizce Nova biraz daha iyi. Ücretsiz sürümünde biraz daha çok özellik var, ayrıca performansı da ufak farkla daha iyi.

3. Apex

Apex Launcher da, tıpkı Nova gibi akıcı performansa sahip ve kullanımı kolay. Kişiselleştirme seçenekleri de gayet yeterli. Bir çok standart Android launcher'ına tercih edilebilir.

Apex'in dikkat çeken özellikleri arasında, tablet modu (artık Nexus 7'de ana sayfanın döndürülmesine izin veriyor) var. Pro sürümde ise çok iyi Apex Notifier var. Bu, bildirimleri home ekranındaki bir Widget'a koyuyor.

Launcher Pro ve Buzz Launcher

4. Launcher Pro

Launcher Pro, Android 4.0 Ice Cream Sandwich'in henüz tadını alamamış, Gingerbread'de takılıp kalmış ceplerin kullanıcıları için geliştirilmiş.

Daha gelişmiş arkadaşlarının bazı özelliklerinden yoksun olsa da, Launcher Pro stok launcer'a yapılabilecek çok iyi bir yükseltme. Daha hızlı kaydırmaya, ve daha fazla kişiselleştirme ayarlarına sahip.

5. Buzz Launcher

Buzz Launcher, standart kişiselleştirme ayarlarına sahip. Ama diğerlerine göre büyük bir avantajı var. Kullanıcıların tasarladığı binlerce tema ve widget'i indirebiliyor ve kurcalayabiliyorsunuz. Diğer launcher'lar efektiflik konusunda uzmansalar, Buzz'ın estetik konusunda aynı başarıda olduğunu söyleyebiliriz.

Action Launcher Pro ve ADW Launcher

6. Action Launcher Pro

Action Launcher'in bazı havalı ve eşsiz özellikleri var. Çabuk-erişim kısayolları (kişiselleştirilebilen), klasörlerden uygulamaları başlatmak için özel hareketle kontroller, ve tek dokunuşla uygulamalardan widget oluşturma özelliği bunlar arasında sayılabilir.

Ne yazık ki en iyi özelliklerini kullanabilmek için premium sürümüne biraz para vermeniz gerekiyor.

7. ADW Launcher

ADW için mod tutkunlarının launcher'ı diyebiliriz. Gmail'in kırmızısından, bir uygulamayı açmak için gereken harekete kadar, tweak etmek istediğiniz her şey tweak edilebiliyor.

Ne yazık ki tüm bunların bir bedeli var. ADW, diğerlerine göre daha karmaşık ve daha hantal. Daha da endişe verici olan, 4.1 sürümünden beri yeni bir sürümün geliştirilmemiş olması.

Facebook Home, Next Launcher ve Zeam

8. Facebook Home

Facebook Home, Android için bir Facebook çılgınlığı. Tek amacı ise 639 en yakın arkadaşınızla hayatınızın her anını paylaşmanızı sağlamak.

O kadar ki, home ekranı ve kilit ekranını bir yığın Facebook durum ayarına dönüştürüyor. İyi tarafı ise, uygulamanın tasarımı ve grafikleri. Arayüzü de çok kaliteli, yalnız biraz fazla donanım gücü gerektiriyor.

9. Next Launcher

Bazıları Next Launcher'ın ağızları açık bırakan çok farklı bir 3D launcher olduğunu düşünebilir. Ama gerçekte aşırı derecede kullanışsız ve pil canavarı. Yine de arkadaşlarınıza hava atma amacındaysanız, işinizi görebilir.

Buna rağmen, fiyatı düşünülünce iyi bir seçim gibi görünmüyor.

10. Zeam

Listemizin sonundaki Zeam'ın tek amacı hız. Diğer launcher'larda olan kişiselleştirme ayarlarının ve menülerin çoğundan kurtulmuş ve optimize edilmiş.

Bunun iyi tarafı tabii ki çok akıcı performans. Hem de en eski ceplerde bile. Eğer Gingerbread'ı (Android 2.x) çalıştıran bir cebi hızlandırmak istiyorsanız, Zeam tam aradığınız launcher.

Okuyucu Yorumları

Toplam 45 Yorum

Benim eski general mobile ultimate slim i Zeam bile hizlandiramamisti :)))) Isin özü; launcher lar iyidir; sistemi kullanmayi igretir fakat zamanla sıkıntılar ile karsilasmaniz mümkündür; iyi bir stock arayüzü olan telefonun ihtiyaci yoktur launcher a; yada stock arayüzü iyi degilse android stock yüklenir. ..

gelmiş geçmiş en iyi Launcher TSF iken listede yer almaması çok saçma

@24 Mart 2014 02:24 çoluk çocuğun hazırladığı liste gibi launcher yazıp çıkanları yazmış :D

SLL launcher a bir göz atın. Bu listeye girmeyi hakediyor.

smart launcher... gerisi yalan

Yandex launcher yok mu. Sadece 2 hafta kullandığım android'i bana sevdiren tek şey yandex launcher'dı.

@24 Mart 2014 09:28 Birilerinin 4x4 ekrana 5x5 uygulama sığdıran; burçlar, doğum günleri ve diğer özel günler, ayın durumu, mesajlar, dünya saatleri ve hava durumu için 3D uygulamalı, collezione'lu :) ve şu altta yazılan smart, holo, nova vb. diğerlerinde olmayan bir sürü özelliği bulunan Yandex.Shell'i yazmış olmasına memnun oldum :)

güzel araştırma yapmışsınız, ama HTC One blinkfeed özelliğini kapatmayan bir launcher yazsanız çok iyi olur, ayrıca launcherın türkçe olması çok önemli.

En iyi launcher Next Launcher 3D Shell Pro... Hepsini deneyimledim...Htc One M7 kullanıcısıyım.

Uzun süre Holo launcher kullandım. Performans olarak gerçekten denediğim 10-15 launchera göre en hızlısı olduğu kanaatindeyim.

Smart launcher bir başkadır.. Bir kere kuran bir daha kesinlikle vazgeçemez.. sade, şık ve yormayan tek launcher.. free si yeterli paralısna hiç gerek yok..

Güzel bir derleme yapılmış ama Go Launcher in bu listede olmamasi garip olmus..Ufak bir dikkatsizlige bagladigim bu haber icin Eger bir siralama olursa Go nun rahat ilk 3 te bulunacagini not olarak duserim..

Apex i tek gecerim

Htc o ne aldım bu sıkıntılardan kurtuldum sense BlinkFeed ve maksimum performans zaten bu launcher leri yukleyenlerin çoğu samsung kullananlar .

Bence en iyisi Nova Launcher herkese tavsiye ediyorum

Biraz uğraşarak 4... üzerine yüklemek mümkün demiş nasıl yükleyebilirim s4'e bilen varsa bi yazsın ..

liste çok eksik 1. TSF Shell 2. launcher 8 pro 3.yandex Shell tabi bu SPB Shell in ücretsiz olanı 4. go launcher

ss launcher en iyi kisilestirilen launcher. fakat ben smart launcher kullaniyorum. uygulama cekmecesi kendinden kategorize edilmis, widget destegi var ama hic ihtiyacim yok. temiz, saglam, hizli. ios tan androide gecenlere ve karmasa istemeyenlere tavsiye ederim. bu iki launcher'i play storedan arastirin, ne kaybedersiniz?

Go Launcher bu listede olmaması çok fazla ilginç. Açık ara birinci o çünkü.

Windows Phone launcher'ı buldum yükledim, telefonum çok farklı dikkat çekici oldu.

@01 Nis 2014 15:48 kardeşim likini atsanda windows launheri bizde yüklesek :D

iphonumda sago sola elimi surdum mu an hemen geciyor. hec oyle andiroid gibi degil. hem ne o oyle garmasik garmasik uygulamala... telefonu bozar onlar. kullanmayin gardaslarim gavur icadi bunlar.

@03 Nis 2014 06:41 helal olsun baba

@03 Nisan 2014 06:41 ulan mal iPhone yerli malı mı.

Nova'yı çok beğenmiştim, ekranı sadeleştirme ve son pikseline kadar verimli kullanmayı sağlıyordu, tablette kullanıyorum ama telefonda kaldırmak zorunda kaldım, çünkü telefon ve mesaj simgelerinin üzerinde gelen çağrı sayısının artık gözükmemeye başlaması yüzünden...

Bazıları Next Launcher'ın ağızları açık bırakan çok farklı bir 3D launcher olduğunu düşünebilir. Ama gerçekte aşırı derecede kullanışsız ve pil canavarı. Yine de arkadaşlarınıza hava atma amacındaysanız, işinizi görebilir. Çok doğru.

Nemus launcher, pek çok kişiselleştirilebilir özelliği, düşük boyutu ve en öneliside ücretsiz oluşu ile bence diğerlerinin önüne geçiyor.. Deneyin pişman olmayacaksınız...

Buzz Launcher...mutlaka denenmesi gerekir diyorum.

Nova Launcher hantal, ağır, RAM&Batarya düşmanı kullanışsız Touchwiz launcherından sonra ilaç gibi geldi yağ gibi akıyor beta kullanmama rağmen hiçbir sorunu yok.

ZEN Uİ BASİT HIZLI MİNİMAL....

Bence en iyi Nova Launcher. Deneyin, tavsiyemdir.

Smart Launcher gibi özelleştirme imkanı geniş ve telefon dostu bir launcher var ve listede yok.. Çok şey kaçırmışsınız :)

S4 mini kullanıyorum belki başka ceplerde de olabilir launcher gibi bir şey saat uygulamasına girip, üst menüyü(kronometre,alarm vs.) kaydırma masa saatini buluyoruz sağ üst köşede(tam köşede değil)tam ekran tuşuna basıp tam ekran yapıyoruz menu tuşuna ayarları yapabilirsiniz (duvar kağıdı, Uyg.lar vs.)seçip rahat rahat kullanıyoruz :D

Launcher ekstra rem ve işlemci ve ekstra güç tüketimi demek.Zaten bataryalar zar zor 1 gün giderken ve 3 GB bile Android Lolipop 5 için az gelirken birde saçma salak reklamlarla dolu Launcher ile uğraşmak vakit kaybından başka bir şey değildir.

@yunusbeen Tam öyle değil. Bazı arabirimlerde reklam var ama bazılarında bu reklam yok. Bazı arabirimler aşırı güç tüketiyor. Bazıları orjinal Launcherden(arabirimden) daha hafif kalıyor. Olay bundan ibaret.

SL launcher i deneyin. Basitlik ve kalite arayanlar için. Prosunu almaya gerek yok. Zaten SL yi kullanmak isteyenler widget aramayanlardır ve pro almaya gerek duymayacaklardır. SL Kullanın derim. Ama efekt bolca masaüstü janjan şanşan bıcıbıcı bıcıbıcı arıyorsanız söylediklerimi unutun. Go Launcher yükleyin yada yandex..

C Launcher'den kimse bahsetmemiş. Yazılan çoğu launcheri kullandım,Smart Launcher de iyidir,sadedir. Ama C Launcher gibisini bulamazsınız

M Launcher, Smart Launcher ve Nova Launcher oldukça stabil ve çok kullanışlı özellikleri var.

Birka Kişileştirmeli Arabirimelrde vardı. ->HOLO HD Launcher(arabirim) Oldukca sadeve Hızlı kişileştirmeye açık olmakla birlikte RAM miktarında oldukca az tüketim yapıyorç Pil konusunda mütevazı ->GO Launcher Bu arabirim NEXT arabirimi yazılımcılarınca yapılmış Donanım konusunda fazla güç istiyor ancak Fazla ve aşırı kişileştirilebilir özelliği var. ->FaceWindows 8 Launcher PRO Bu arabirim windows 8 metro arabirimi isteyenlere birebir. Program başlat menüsüne ve MASAÜSTÜ özelliğine sahip. :)

SMART LAUNCHER İ TAVSİYE EDERİM. SADE, ŞIK, HIZLI

Go launcher hak ediyor

arrow launcher çok kalite

En iyi launcher Next Launcher 3D Shell Pro... Hepsini deneyimledim.

Yahoo Launcher kesinlikle ilk 3 içinde yer almalı. Yahoo Weather ile birlikte muhteşemler.

tablet / 2 si 1 arada cihazlara apex launcher öneririm

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost