Android ceplere bakım

Zaman içinde ağırlaşan cep telefonunuza bakım yapmak için gerekli her şey galerimizde...

Android ceplere bakım

Android işletim sistemi zaman geçtikçe kelimenin tam anlamıyla karmakarışık hale gelebilir. Kaldırdığınız uygulamalar tamamen silinemez ve sonuçta telefonun belleği faydasız verilerle dolar, uygulama-önbelleği gereksiz yere çok yer tutar, sistem artık pürüzsüz çalışmamaya başlar. Doğru temizleme uygulamalarıyla akıllı telefonunuzun dâhili belleğini düzenleyip toparlayabilir, optimize edebilir ve root'a erişime gerek kalmadan cep telefonunu hızlandırabilirsiniz.

Temizlik ve emniyet

Sizler için hazırladığımız galeride Android cep telefonunuzu düzenleyip toparlamanızda yardımcı olacak uygulamalar bulacaksınız. Bir WhatsApp temizleyici olan WCleaner Beta for WhatsApp uygulamasıyla gereksiz fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını ve yedeklemeleri silebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan CleanMaster ise sizin yerinize, bellekte yer yutan ne varsa buluyor. Tam bir bellek temizliği yapmak için SMS hafızası da temizlikten geçiyor. Öte yandan mesajları geri dönüşsüz şekilde kaybetmekten korkuyor ve acil durumlarda bunlara erişebilmek istiyorsanız, kısa mesajların yanında çağrıları ve MMS'leri de saklayan bir SMS yedekleyici uygulama olan SMS Backup+ size yardımcı olacaktır. Diğer birçok kullanım istatistiğinin yanı sıra dâhili bellek ve SD kartına ait verileri gösteren FX File Explorer gibi bir dosya yöneticisi de çok işinize yarayabilir. Bunun yardımıyla, Android cep telefonunuzda hangi dosyaları sıklıkla kullandığınızı, hangilerininse atıl durduğunu bir bakışta görebilirsiniz.

Tüm bunları ve daha fazlasını, galerimizde bulacaksınız... Tıklayın...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bu ne la kaldır diyince kaldırmıyor , illa ek program mı yüklemek lazım peh peh

Al sana dandroit işte , hadi abi inkar edin .. Daha program kaldırmayı bile doğru düzgün beceremeyen bir işletim sistemi , androidin önünde çok yıllar var daha

@30 Nis 2013 02:16 Daha programı bile kaldırmayı beceremeyen derken? Kalan veri 500kb canım kardeşim max 2-3 mg dır. Oda programla alakalı girdiğin kullanıcı adı vs eğer birdaha yüklersen diye. Sen elindeki aleti neden hiç sorgulamıyorsun? Ios unokadar çok eleştirilecek şeyi varki. Resmen paranızla rezil oluyorsunuz sonra enufak birşey yakalayınca " hadi inkaredin" yani bu demek oluyorki Android üstünlüğünü çoktan kabullenmişsiniz...

Ziyaretçi 2.16 Windowsta bile bazen bir progmanı kaldırınca tam olarak kaldıramıyor.sistem bu yüzden yavaşlıyor.kaç yıllık işletim sisteminde bu oluyorsa androidin ne suçu var?

Sen o programı sildin diyelim tekrar ayar yapmaman için saklıyor istersen hepsini silmek için veriyi sil demen yeterli apple fanı.

Android temizliği ile ilgili haberi okuyup android kullanmamak. Bkz:2.15,2.16 bkz:m..

İos in rahatlığı herşeye bedel

Sıkıntı yok en çok o programlar telefonu yorduğu için kurmaya değmez benden söylemesi. Bence uğraşmayın belli aralıklarla hard format atın telefona o işinizi görür.

tek kelime: IOS.....

android kullanıyorsanız gingerbread kullanın

benim tavsiyem advanced mobil care.

ios in böle bir derdi yok dolayısıyla ios kullanın sizinde olmasın. anladınız mı? android ne ya

Abi burdaki herkes kafayı yemiş. 2 senedir s2 kullanıyorum hiç formatlamadım enson 4.1.2 jelly bean e güncelledim telefonumu. Enufak bir takılma dahi yok. Neler yapıyorsanız artık cihazlara.. Apple cı uyanıklarda atlamış hemen. Ios kullanın bilmemne. Ulan telefonum yavaşlasa takılsa bile IOS a geçmemben androidin rahatlığından sonra. Yemişim acıkdaha akıcı çalışan işletim sistemini. Alayınız gösteriş meraklısısınız. İşlevsellikte android ios u 2ile 3 ile çarpıyor. Buda kapak ola size.

@09 May 2013 01:11 Merhaba ben de telefonumu Jellybean yapmak istiyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz nasıl yapabilirim acaba?? Şimdiden çok teşekkür ederim...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir