Android - Chrome birleşir mi?

Google, Android ve Chrome OS'u birleştirmeye mi hazırlanıyor? Bu sorunun en net cevabı sonunda geldi

Birleşme planı yok!

Uzun süredir Google Android ekibinin liderliğini yürüten Andy Rubin'in görevinden ayrılması ve yerine Chrome OS ekibinden Sundar Pichai'nin getirilmesi, bilişim dünyasında "acaba Google iki işletim sistemini birleştirmeye mi hazırlanıyor?" sorusunun sorulmasına neden olmuştu. Ancak firmanın en önemli ismi yaptığı açıklamada böyle bir amaçlarının olmadığını bildirdi.

Reuters'e konuşan firmanın bir numaralı ismi Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Android ve Chrome OS işletim sistemlerini birleştirmek gibi bir planları olmadığını açıkladı. Schmidt, iki sistemin kesiştikleri noktalar olacağını ancak ne tür bir ilişki içinde olacaklarının henüz belli olmadığını da sözlerine ekledi.

Schmidt ayrıca Google'dan ayrılma planları yaptığına dair iddialara son noktayı koyacak bir açıklama da yaptı: "Google benim yuvam."

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yahu birleşse ne yazar birleşmese ne yazar :) al birini vur ötekine....

Bence birleşsinler

bence birleşirler sonuçta hayatta herkes layığını bulur demişler....

Tabi, tabi. Böyle bir planımız yok der, bir-iki seneye birbirine yamar, sevmeyen kullanmasın der. Ayakkabı numaramızı bile öğreneceklermiş ya.

Microsoft nasil tablet ve cep alaninda geride kalip caresiz ataklar yapiyorsa Googleda buna benzer hatalar pesinde. Mini pc seklinde 20 30 dolara usbden baglanan alet sayisi sürekli cogaliyor özellikle Arm tabanli bunun icin google mutlak Androidi fare ilede calisacak sekilde ayarléamak zorunda Chrome icin ugrasip dursunlar ama ilerlemiyecek bir sistem internet yoksa calismiyacak bir sistemde diretmek hata elindeki olgunlasmis bir düzeye cikmis android icin dokunmatik tepkiyi verdigi gibi fare yada tv kumanda gibi seyler ile iyi calisacak duruma getirmek zorunda. Bu islerde belli dönem lider olursun ama sonunda bitersin o yüzden hala hayir demelerini anlamak zor muhtemelen Microsoft yada Apple ile patent anlasmalari yüzüne yanasmiyor Google buna.

bence microsoft sona doğru yaklaşıyor artık bitti herşey mc için :D vay haline bukadar pahalıya itelerse böyle olur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir