Android cihazınız için 6 masaüstü aracı!

Bu 6 masaüstü yazılım sayesinde Android'li cebinizin veya tabletinizin gücüne güç katacaksınız!

Android cihazınızı geliştirecek 6 masaüstü aracı!

Android'li cep telefonunuzun veya tabletinizin becerileri, bilgisayarınızı zaman zaman modası geçmiş gibi görmenize neden olabilir. Ancak cebinizi veya tabletinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bu yazımızda Android cihazınızı daha işlevsel hale getirecek 6 masaüstü yazılımını sizinle tanıştırmak istiyoruz.

DoubleTwist: Apple'ın iOS işletim sistemi son derece kapalı olabilir ancak iTunes ile birleşimi oldukça iyi. Aynı ikiliyi Android'de bulmanız ise pek mümkün değil - DoubleTwist'i yükleyene kadar. Bu ücretsiz masaüstü uygulaması, bilgisayarınızda yüklü olan müzikleri, fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluyor ve düzgün bir arayüz içerisinde sanatçıya, albüme, çalma listesine ve fazlasına göre gezmenize izin veriyor.

MobileGo: DoubleTwist, çoklu ortam dosyalarını cebiniz ve masaüstünüz arasında eşitlemek için tam bir paket sunuyor. Ancak kişileri ve fazlasını eşitlemek istiyorsanız, aradığınız yazılım MobileGo. Yazılımın 40 dolarlık ücretli sürümü, telefonunuzu Outlook kişileriyle eşitleyebilme, ses ve video dosyalarını Android cihazınız için dönüştürebilme gibi özellikler sunuyor.

B-Folders 3 ve AirDroid

B-Folders 3: Verilerini Android cihazında ve onun dışında güvende tutmak isteyenlere yönelik bir araç olan B-Folders 3, size bir parola yöneticisi, kişi yöneticisi, görev yöneticisi ve yer imi yöneticisi sunuyor. B-Folders aynı zamanda bir günlük ve not defteri işlevini de görüyor. Ağaç klasör yapısı, verilerinizi organize etmenizi kolaylaştırıyor.

AirDroid: Aslında bir mobil uygulama olan AirDroid'i yüklediğinizde bilgisayarınızın web tarayıcısı ile Android cihazınızı yönetebiliyorsunuz. Uygulamanın web arayüzü ile Android uygulamaları yükleyebilir, kaldırabilir ve yedekleyebilir, pano metnini bilgisayarınız ve cebiniz arasında paylaşabilir, kişilerinizi organize edebilir, arama günlüklerini kontrol edebilir ve silebilir, SMS alabilir ve gönderebilir, çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Android Notifier ve Lookout Mobile Security

Android Notifier: İşlerinizi bilgisayarınızda bitirmeye çalışırken telefonunuz oldukça dikkat dağıtıcı bir etken haline gelebilir. Android Notifier, önemli Android uyarılarını PC'nizin ekranına getiriyor ve işlerinize odaklanmanızı sağlıyor.

Uygulamayı kullanmak için mobil uygulamasını cebinize (Google Play'de "Remote Notifier for Android" adını aratın), masaüstü sürümünü PC'nize yüklemeniz gerekiyor. Uygulama, telefon çalması, SMS, MMS, pil durumu, üçüncü parti uygulamaların mesajları gibi etkinliklerde sizi uyarabiliyor. Uygulama bunu IP/Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısı üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Lookout Mobile Security: Lookout Mobile Security, bir mobil uygulama olmaktan çok bir masaüstü uygulaması. Ancak bu ücretsiz güvenlik aracını Android cihazınıza yükledikten sonra masaüstü web tarayıcınızı açarak ücretsiz Lookout hesabına oturum açın. Artık web tarayıcınızı kullanarak kişilerinizi yedekleyebilir, telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında onu takip edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

AirDroid 'i googleplaydan HTC EXPLORER için yüklemeye çalışırsanız <cihazla uyumlu değil > uyarısını görür ve yükleyemezsiniz. Uygulamanın sitesinden apk dosyasını indirip kurarsanız HTC EXPLORER'de de gayet uyumlu ve düzgün çalıştığını göreceksiniz. Hiç bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan gayet güzel ve kullanışlı uygulama. Tanıttığın için Teşekkürler CHİP ve programı yapanlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir