Android'de daha hızlı bir Chrome!

Eğer Android'li cebinizde Chrome yavaş çalışıyorsa, bu küçük ince ayar çok işinize yarayacak!

  • Cem Şancı
Android'de daha hızlı bir Chrome!

Eğer güçlü bir Android telefona sahip değilseniz, Chrome'un yavaş çalışmasından şikayetçi olmanız normal. Aslında bu sorunun çözümü zor değil. Sorun, Chrome tarayıcıya telefon hafızasında ayrılan yerden kaynaklanıyor. Bu kapasiteyi arttırmak ise Chrome tarayıcının ayarları sayesinde mümkün.

Tarayıcının adres çubuğuna "chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area" yazın. "Max tiles for interes area" bölümünde ayrılan hafıza bölümünü arttırarak hızı da arttırabilirsiniz. Standart olarak 32 değeri ile gelen ayarı, 512'ye çıkardığınızda gözle görülür bir hızlanma söz konusu olacak. Ayarlamayı yaptıktan sonra ise tarayıcıyı kapatıp yeniden açmalısınız.

Elbette Android'in değerli hafıza bölümlerini sadece tarayıcıya ayırdığınızda diğer uygulamalarda yavaşlamalar gözlemleyebilirsiniz. Telefonunuzun modeline ve ihtiyaçlarınıza göre doğru değeri kendinizi belirlemelisiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

10 numara yahu. gözle görülür hızlanma var

riske atmadım opera ile gayet hızlı web deneyimi yaşıyorum ;) chrome a saygılan üreten mühendisler adam gibi üretsinde ayarsız kullanalım hızlıca opera nası yapıyosa o da yapabilir.

Dolphin neyinize yetmiyr...

Gerçekten ise yarıyor. Teşekkürler.

Biliyoz zaten

Cok super. Tavsiye ederim

bilgisayardan yaptım bende baya iyi oldu

Aynen kopyaliyorum burdan chrome giroyorum tarayici bolmune yapistryorum git dyorum hata veriyo neden acaba

Telefon modeli fark ediyormu seviyesi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play