Android'de programlama ve fazlası!

Android'de uygulama geliştirin, kendi yapay zekanızı yazın ve daha da fazlasını yapın!

Android'de programlama ve çok daha fazlası!

İster kendi yapay zekanızı geliştirmek isteyin, ister sistem uzmanlığının inceliklerini öğrenmek, bu yeni kitaplar ilginizi çekebilir. İşte bilgisayar alanında ufkunuzu genişletecek 5 yeni kitap.

Android ve Oyun Programlama

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş üçüncü baskıda, okuyuculardan gelen yoğun istek üzerine oyun programlama tekniği, örnek bir oyun programlanarak eklenmiştir. Bu sayede Android ortamında çok rahat oyunlar geliştirebilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Oyun programlama dili olarak OpenGL ES programı anlatılmıştır.  Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olmuş ve Android Markette yüz binlerce farklı uygulama ile akıllı telefon kullanıcılarına farklı uygulamaları indirme şansı vermiştir. Başarılı ve güzel çalışan uygulamalar ise uygulamayı yapan kişiye maddi ve manevi kazançlar sağlamaktadır. Bu sebeple, Android konusunda yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Ülkemizde Android işletim sistemi Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesiyle birlikte büyük önem kazanmış ve bu konuda yazılımlara/yazılımcılara daha da çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır   Kitap, Android SDK'nın temelinden başlamış ve Facebook/Google+ - Android bağlantısı gibi ileri konuları da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitapta bulunan konu başlıkları

-    Android ve Oyun Programlamanın Temelleri
-    OpenGL ES
-    Emülatör Kullanımı
-    Android–UI
-    SQLite
-    Content Provider
-    Ses Tanıma
-    SMS
-    Multimedya
-    Facebook – Google+
-    Google App Inventor

Daha fazla bilgi ve fiyat için tıklayın.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yeni yazılım öğrenecekler için de bir kitap önerisi verir misiniz ? :) :)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Android'de programlama ve çok daha fazlası!
2
3
4
5
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir