Honeycomb'da olup iOS'da olmayanlar!

Android 3.0'da var, iOS 4.3'de yok... İşte son Android'in, yeni iOS'u utandırdığı detaylar...

  • Zeynel A. Öztürk

Direkt aktarım sorunu

Direkt aktarım sorunu
iTunes'un revizyona ihtiyacı var

Direkt aktarımlar

Steve Jobs tarafından 'PC sonrası' olarak adlandırılan iPad'in güncellenmek için PC'ye bağlanma ihtiyacı duyması biraz garip. iPad'e dosya aktarmak, uygulama verilerinizi yedeklemek, müziğinizi eşitlemek için de onu PC'ye bağlanmanız gerekiyor.

Ayrıca iTunes'un sıkı bir şekilde gözden geçirilmesi ve dosya yönetimi ile yedekleme işlerini de yapabilmesi gerekiyor.

Dosya yönetimi direkt olarak iPad üzerinde yapılabilseydi bu kullanıcılar için oldukça faydalı bir işlev olabilirdi. iOS'un direkt dosya aktarımı yapmaması kullanıcılar için giderek daha büyük bir sorun halini alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yukarida bahsedilen hic bir ozellik benim icin olmazsa olmaz degil...

PC ye zaten bağlı bir sistem değil ki iOS. Müziğini iTunes dan uygulamayı App Store dan indirip dökümanları da iWork ten açabilirsin. Bence bir tek indirme yöneticisi olsa çok iyi olur iOS ve bunu Cydia dan da yapabiliyoruz :)

symbian dan hiç bahsedilmiyor gerçekten arada bu kadar fark mı ??İOS la olabilir ama android le de bu kadar fark var mı ??

symbian dan hiç bahsedilmiyor gerçekten arada bu kadar fark mı ??İOS la olabilir ama android le de bu kadar fark var mı ??

"iOS'un direkt dosya aktarımı yapmaması kullanıcılar için giderek daha büyük bir sorun halini alıyor."

İşte en büyük sorun. Bu kısıtlamayı sevmediğim için iPhone veya iPad gibi bir cihaz almak istemiyorum. İçindeki dosyalarıma rahat rahat erişemedikten sonra 32GB ya da 64GB olması bana yaramıyor.

ios ve apple dan bi cacık olmaz ...

herşeyden önce kesinlikle ios son derece sade ve güzel bi işletim sistemi bahsi geçen özelikler bence konmamalı itunes olayıuna gelirsek kesinlikle sıkı bi gözden geçirme şart dosya yönetimi yedekleme çok zayıf

symbiandan hiç bahsedilmemesi çok normal ios ve android ile aynı kulvarda bile değil symbian

apple, ipad, iphone ve ios' tan nefret ederim...!!! 5 para etmezler...!!!
1bunların yerine Windows Phone veya android almak daha mantıklı...
tablet olarakta bir Windows tableti her zaman tercih ederim...
apple salağına bağl kalıp afayı sıyırmaktansa, Windows uyumlu adam gibi bir alet alır özgürlüğümü yaşarım...

saygılarrr...

eğer pc'ye ihtiyaç kalmadan veri erişimini ios yapılsaydı, kimse itunes kullanmazdı. adamlar sırf itunes ayakta kalsın diye pc'ye mecbur bırakıyorlar. apple zaten bu yönünü hiç sevmiyorum 1 ve 0 gibi ya bir işi yaptıklarında en iyisini yapıyorlar yada en kötüsünü :) dosya kontrol etmek o beğenmedim symbian'da bile var

Kardesim daha once kac defa yazdim yine yaziyorum apple icin Honeycomb'un gelmesiyle tablet piyasasi bitmistir hala gidip ipad alanlar varsa sasarim onlarin aklina buyuk ekranin teledondan tek artisi widget oda iOS'de yok ne gerek var o zaman ipad'e.

Ayrica itunes hem hantal hem pc'de sorun cikariyor hemde guncelleme yaparken telefonuz hata mesajlari alarak kullanilmaz hale gelebiliyor sacmaligin daniskasi kisacasi.

Cogu kisi hala anlayamasa da, onemli olan cok sey yapmak degil, yaptigin seyleri iyi yapmak. Symbian da herseyi yapiyordu, yikildi, bitti. iOS ise yaptigi seyleri mukemmel yapiyor, Android'den cok daha iyi.

cydia kurun rahatlayın...

Açıkçası apple hariç tüm firmalar cihazlarında yüksek özellikler kullanmayı tercih ediyor.Ancak yazılım konusunda apple'ın birçok özelliğinin daha iyi olduğunudüşünüyorum.Makalenin karşılaştırmakta kullandığı yazılım hatalarının apple tarafından gelecekte düzeltileceğine inanıyorum.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir