Honeycomb'da olup iOS'da olmayanlar!

Android 3.0'da var, iOS 4.3'de yok... İşte son Android'in, yeni iOS'u utandırdığı detaylar...

Uyarılar ve esnek ayarlar

Uyarıları daha az rahatsız ediyor

iOS'daki uyarılar hala yeterince iyi değil. Bir uyarı ekrana geldiğinde şu an yaptığınız şeyi bırakmanız ve ilgili uygulamaya gitmeniz gerekiyor.

Honeycomb'da ise uyarılar daha az rahatsız ediyor. Bir SMS veya e-posta aldığınızda sağ alt köşede bir uyarı görüyorsunuz. Uyarı bir zaman sonra siz birşey yapmasanız dahi kayboluyor, ve arkasında sadece bir simge bırakıyor. Sağ alt köşeye dokunduğunuzda uyarılar yukarıya doğru genişliyor. Bu da ne olup bittiğini anlamanın kolay bir yolunu bize sunuyor.

Ayarlar: Gelişmiş esneklik

iOS'un basit ve şık olması onu çekici kılıyor. iOS, Honeycomb'ın sunduğu kadar ince ayar seçeneğiyle gelmiyor ve birçok kullanıcı için bu iyi bir şey. Ancak iOS'da daha çok özelleştirme seçeneğinin elimizin altına olması hoş olabilirdi. Örneğin daha kolay uygulama yönetimi ve klasör düzenleme işlevleri sunulabilirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yukarida bahsedilen hic bir ozellik benim icin olmazsa olmaz degil...

PC ye zaten bağlı bir sistem değil ki iOS. Müziğini iTunes dan uygulamayı App Store dan indirip dökümanları da iWork ten açabilirsin. Bence bir tek indirme yöneticisi olsa çok iyi olur iOS ve bunu Cydia dan da yapabiliyoruz :)

symbian dan hiç bahsedilmiyor gerçekten arada bu kadar fark mı ??İOS la olabilir ama android le de bu kadar fark var mı ??

symbian dan hiç bahsedilmiyor gerçekten arada bu kadar fark mı ??İOS la olabilir ama android le de bu kadar fark var mı ??

"iOS'un direkt dosya aktarımı yapmaması kullanıcılar için giderek daha büyük bir sorun halini alıyor."

İşte en büyük sorun. Bu kısıtlamayı sevmediğim için iPhone veya iPad gibi bir cihaz almak istemiyorum. İçindeki dosyalarıma rahat rahat erişemedikten sonra 32GB ya da 64GB olması bana yaramıyor.

ios ve apple dan bi cacık olmaz ...

herşeyden önce kesinlikle ios son derece sade ve güzel bi işletim sistemi bahsi geçen özelikler bence konmamalı itunes olayıuna gelirsek kesinlikle sıkı bi gözden geçirme şart dosya yönetimi yedekleme çok zayıf

symbiandan hiç bahsedilmemesi çok normal ios ve android ile aynı kulvarda bile değil symbian

apple, ipad, iphone ve ios' tan nefret ederim...!!! 5 para etmezler...!!!
1bunların yerine Windows Phone veya android almak daha mantıklı...
tablet olarakta bir Windows tableti her zaman tercih ederim...
apple salağına bağl kalıp afayı sıyırmaktansa, Windows uyumlu adam gibi bir alet alır özgürlüğümü yaşarım...

saygılarrr...

eğer pc'ye ihtiyaç kalmadan veri erişimini ios yapılsaydı, kimse itunes kullanmazdı. adamlar sırf itunes ayakta kalsın diye pc'ye mecbur bırakıyorlar. apple zaten bu yönünü hiç sevmiyorum 1 ve 0 gibi ya bir işi yaptıklarında en iyisini yapıyorlar yada en kötüsünü :) dosya kontrol etmek o beğenmedim symbian'da bile var

Kardesim daha once kac defa yazdim yine yaziyorum apple icin Honeycomb'un gelmesiyle tablet piyasasi bitmistir hala gidip ipad alanlar varsa sasarim onlarin aklina buyuk ekranin teledondan tek artisi widget oda iOS'de yok ne gerek var o zaman ipad'e.

Ayrica itunes hem hantal hem pc'de sorun cikariyor hemde guncelleme yaparken telefonuz hata mesajlari alarak kullanilmaz hale gelebiliyor sacmaligin daniskasi kisacasi.

Cogu kisi hala anlayamasa da, onemli olan cok sey yapmak degil, yaptigin seyleri iyi yapmak. Symbian da herseyi yapiyordu, yikildi, bitti. iOS ise yaptigi seyleri mukemmel yapiyor, Android'den cok daha iyi.

cydia kurun rahatlayın...

Açıkçası apple hariç tüm firmalar cihazlarında yüksek özellikler kullanmayı tercih ediyor.Ancak yazılım konusunda apple'ın birçok özelliğinin daha iyi olduğunudüşünüyorum.Makalenin karşılaştırmakta kullandığı yazılım hatalarının apple tarafından gelecekte düzeltileceğine inanıyorum.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir