Android'e multiplayer desteği geliyor!

Android, Google'ın sunmaya hazırlandığı bu özelliği kazandığında çok şey değişebilir!

Android'e multiplayer desteği geliyor!

Nintendo 3DS sahipleri yıllardır multiplayer oyunların tadını çıkarırken, Android oyuncuları aynı işleve kolayca ulaşamıyorlar. Ancak Google, bu kısıtlamayı ortadan kaldırmak istiyor.

Google, yayınlayacağı bir güncellemeyle oyuncular arasında "gerçek-zamanlı" oyun deneyimi sunmak istiyor. Yani kısacası firma, Android'e düzgün çalışan ve kolayca erişilebilen multiplayer desteğini getirmeyi amaçlıyor.

İşlev hazır olduğunda geliştiriciler, yenilenen arka uç sayesinde uygulamalarına multiplayer özelliği ekleyebilecekler. Böylece oyuncular, ister yan koltuktaki arkadaşı olsun, ister otobüsteki bir yabancı, yakınlarındaki kişileri kolayca oyuna davet edebilecekler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

şimdi elma düşünsün

@19 Eki 2014 11:32 Siz o cihazları birbirine bağlı biçimde tasarlayın ondan sonra Apple'a laf atın tamam mı. Android size prim falan mı veriyor bu ne hırs?

@19 Eki 2014 11:32 Sen gelen güncellemeyi 6 ay sonra almaya devam et bb.

@19 Eki 2014 21:18 o açıdan bakarsan ben custom rom ile 4.4.4 kullanıyorum stabil ve full, applea custom ne atabiliyorsun söylermisin, bu rekabet elma ile armutun hikayesi her iki yazılımında kendi has güzellikleri ve eksiklikleri var ancak android free ve geliştirmeye açık ama apple değil bu en önemlisi

@19 Eki 2014 11:32 yalnız iosde bu zaten yıllardır var. böyle cahillikle rezillik karışımı bişey işte bu androidçiler. bilmeden konuşur anca.

@20 Eki 2014 14:51 sallama recep din kardeşiyiz, androidçi ne demek ya fb gs rezaletine döndürdün işi.


Nintendo 3DS sahipleri yıllardır multiplayer oyunların tadını çıkarırken, Android oyuncuları aynı işleve kolayca ulaşamıyorlar. Ancak Google, bu kısıtlamayı ortadan kaldırmak istiyor. Google, yayınlayacağı bir güncellemeyle oyuncular arasında "gerçek-zamanlı" oyun deneyimi sunmak istiyor. Yani kısacası firma, Android'e düzgün çalışan ve kolayca erişilebilen multiplayer desteğini getirmeyi amaçlıyor. İşlev hazır olduğunda geliştiriciler, yenilenen arka uç sayesinde uygulamalarına multiplayer özelliği ekleyebilecekler. Böylece oyuncular, ister yan koltuktaki arkadaşı olsun, ister otobüsteki bir yabancı, yakınlarındaki kişileri kolayca oyuna davet edebilecekler.

Fun Run ne peki? Uzun zamandır multiplayer oyunlar var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir