Android'e Microsoft hediyesi: Climatology

Microsoft, Android kullanıcıları için bedava bir uygulamayı daha Google Play'de indirmeye sundu!

Android'e Microsoft hediyesi: Climatology

Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella, ekibine sadece Windows Phone ortamı için değil iOS ve Android ortamları için de Microsoft uygulamaları hazırlamaları görevini vermişti. Bu çalışmalardan biri daha ortaya çıktı. Microsoft Research ekibinin Climatology isimli uygulaması Google Play üzerinden indirmeye açıldı.

Uygulama aslında bir meteoroloji uygulaması ancak günlük hava tahminleri yapan bir uygulama değil. Climatology'nin odak noktası, dünyadaki iklim değişikliğini gözler önüne sermek. Bu amaçla, hedeflenen bölgedeki hava sıcaklığı değişimlerini göstererek, iklim değişikliğinin ne boyuta ulaştığını tespit ediyor.

Ücretsiz olarak dağıtılan uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google play de hep olumsuz yorumlar almış nesi iyi bu uygulamanın? Bende yükledim nasıl bir şeymiş bir halta benzemiyor.

@15 Tem 2014 14:26 Meteoroloji mühendisi misin de yorum yapıyorsun arkadaşım? O oy verenlerin de acaba kaç tanesi meteoroloji ile ilgileniyor.

"Microsfot " :D

iğrenç kesin virüs çıkar microsoft sonuçta.

@15 Tem 2014 16:45 hehe ondan kardeş

Ey Microsoft! Google'ın sana kendi platformuna YouTube uygulamasını dahi yapmana izin vermediği halde ne akılla Androide bedava uygulama üretmeye devam ediyorsun?

@15 Tem 2014 21:13 google vermek zorunda mi , Microsoft reklam için uygulama yapıyor google en azından ole yapmıyor

@15 Tem 2014 21:13 Uygulamayı yüklerken istediği izinleri bilsen ne için çıkardığını anlardın kullancılardan data çekmek için

Akademik bilgi gerektiren bir uygulama cahiller anlamaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir