Android'e Siri'den ötesi, "Assistant" geliyor

Android için Siri, resmi olarak geliyor! İşte Android'in Siri'si "Assistant" ve bize sunacakları...

  • Zeynel A. Öztürk
Android'e Siri'den ötesi, "Assistant" geliyor!
Assistant, karar vermenize yardımcı olacak

Google'ın Android'li cihazlarda çalışacak ses tanıyan bir kişisel yardımcı uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Raporlara göre uygulama, "hedefe yönelik arama"yı temel alacak ve kullanıcıların gerçek hayattaki hedeflerini yerine getirmelerine yardımcı olacak.

Assistant adındaki hizmet, Apple'ın iPhone 4S ile sunduğu kişisel yardımcı Siri'den "öteye" gideceği söyleniyor. Asisstant'ın sadece bilgi sunmayacağı, karar vermenize de yardımcı olacağı verilen bilgiler arasında. TechCrunch'a göre Assistant'ın motoru, Android takımı tarafından geliştiriliyor ve Google'ın kendi arama motorunu, Google +1'i ve Google+ sosyal ağını kullanacak.

Hizmetin üçüncü parti uygulama geliştiricileri için de bir API sunacağı söylenenler arasında. Bu gerçekleşirse Assistant, Siri'nin karşısında bir başka avantaja sahip olacak.

Hizmetin 2012'nin son çeyreğinde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Dolayısıyla Assistant, bir sonraki Android'in can alıcı özelliği olarak sunulabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Türkçe çıksında ne olursa olsun

e tabi çakma olunca insan ne görürse kopyalıyo

Android yazılımcıları çok yavaş çalışıyor. Siri'yi bizden önce duymuşlardır ama elleri armut toplamış.

Dolphin Browser önce davrandı, şu an tarayıcıda sesle komut özelliğini kullanarak google'da arama ve doğrudan sayfa ismi vererek siteyi açmasını sağlayabiliyoruz, tabi Dolphindeki olayla bu tam olarak aynı şey değil, Android Assistant daha gelişmiş bir şey olacak.

çakma demişler sesle kontrol siri gibi galaxy s2 de zaten vardı siri biraz gelişmişi ama çakma sonucta, ayrıca ios üstten inen barıda çaldı androidden yakında widgetlarıda çalar kesin

Ohoo karar verecekse işimiz iş. Artık bizim yerimize düşünen, arkadaşlarımızın yerine fikir veren telefon olacak. Artık dertleşiriz telefonla :) Tanıtım etkinliğinin adı da Lets Drink With Jelly Bean olur.. (bkz: Lets Talk Iphone)

''e tabi çakma olunca insan ne görürse kopyalıyo'' heheh :D siz daha o ORJİNAL alete binlerce lira vermeye devam edin olur mu saygıdeğer Apple fanı :D biz çakma Androidlerimizle mutlu, huzurlu ve cebimiz doluyuz :)))

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play