Android'e daha fazla Google uygulaması!

Gelecekteki Android'li cihazlar, sızan belgeye göre Google'ın bu isteğini yerine getirmek zorunda!

  • Zeynel A. Öztürk
Android'e daha fazla Google uygulaması!
Görsel: Matt Vascellaro

Yeni bir rapor, gelecekteki Android'li cihazlarda Google uygulamalarına daha fazla ağırlık verileceğini gösteriyor.

The Information'ın elde etmeyi başardığı şirket içi belgelere göre Android'li cihazlarla gelen varsayılan Google uygulamalarının sayısı, 9'dan 20'ye kadar çıkacak. Bu uygulamalar giriş ekranında veya kolayca görünen bir yerdeki bir klasörde yer alacaklar. Buradan çıkan anlam ise şu: Samsung, HTC ve Sony gibi Android'li cep ve tablet üreten firmalar, ön-yüklü sundukları uygulamaları ve uygulama dizilimlerini gözden geçirmek zorunda kalacaklar.

Böylece web hizmetlerini yıllardır daha fazla gelir elde edecek biçimde düzenleyen Google, benzer bir hamleyi Android'de de yapmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Babasının hayrına mı geliştirdi Androidi. Özgür-free lafı sadece hikaye. .. Google da sonuçta elde ettiği kara bakar.

hah yok artık. 20 tane google uygulaması? şuanda o kadar uygulaması var mı merak ediyorum. tabi görünenlerden bahsediyorum, belki görünmeyen 15 tane reklam için bilgi toplayıcı vs. vardır. kısacası bu düzenlemeyi kullanıcıları daha kolay izlemek için yapmış diyebiliriz. ayrıca da böyle saçma şeylerle üreticileri denetleyeceğine gitsin google play store'u denetlesin bence.

Google piyasaya hakim oldu, tüm donanım üreticilerini resmen gebe bıraktı. Artık çatır çatır şartlarını dile getiriyor. Dötü yiyen sıkıysa kafa tutsun, anında oyun dışı kalır. Alternatif işletim sistemleri ayağa kalkmadığı sürece google tarafından gelen şartlar dahada ağırlaşabilir. bunun yumuşaması için google'nin papucun pahalı olduğunu görmesi lazım.

@Alper Çağlar anlaşılan bu konularda baya baya acemisin. tavsiyem elinin altında hazır internet varken ve ingilizcede biliyorsan biraz developer sitelerini araştır derim...

titanium backup akar

Android kullanicisiyim telefonumda acmadigim ve kaldiramadigim birsuru uygulama var ben bunlari kullanmak zorundamiyim ayten

Sen de yorum yaz