Android'i kıskandıran 13 iPhone uygulaması!

Bu 13 uygulamaya sahip olma ayrıcalığını, sadece iPhone sahipleri yaşayabiliyor!

Android'lileri kıskandıran 13 iPhone uygulaması!

Android'in iPhone karşısındaki kişiselleştirme avantajlarından sıkça bahsediyoruz, ancak Apple'ın platformunun da bazı eşsiz üstünlükleri yok değil. iOS uygulamaları, bazen Android'de yapamadıklarınızı size sunabiliyor. İşte Android'de de olmasını dilediğimiz 13 iPhone uygulaması.

iA Writer: Bir metin düzenleme aracı olan iA Writer, sadece yazdığınız şeye odaklanmanıza olanak tanıyor. Biçimlendirmelerle ve yazı tipleriyle uğraşmanıza gerek bırakmayan uygulama, iCloud veya Dropbox ile eşitlenebiliyor.

Fantastical: Android'te de birçok takvim uygulaması var, ancak Fantastical, İngilizce cümlelerinizi anlayabilen farklı bir takvim uygulaması.

TweetBot 3: Deneyimli kullanıcılara yönelik TweetBot, kişileri engellemeden "susturmak" dahil birçok faydalı işlev sunuyor. Birkaç farklı hesabı da başarıyla yönetebiliyor.

Facebook Paper: Android'li cep sahiplerine sunulmayan hizmet, şu an sadece ABD'de kullanılabiliyor. Ancak haber kaynağınızı çok daha güzel görünür bir hale getiren Paper'ın uluslarası ve Android sürümleri yolda.

IFTTT ve fazlası

IFTTT: Android kullanıcıları, Facebook, Gmail ve Twitter gibi hizmetleri otomatikleştirebilen uygulamaya şimdilik sadece uzaktan bakabiliyorlar.

Nike+ Fuelband: Nike gibi büyük ve zengin bir firmanın Fuelband fitness kitinin Android'te de iOS'taki kadar iyi çalışan bir uygulama sunmasını beklersiniz. Ancak durum böyle değil. Nike, Fuelband uygulamasının farklı cepler arasında tutarlı olarak çalışacağının garantisini vermiyor ve Android uygulaması "iyi çalıştığına emin olduklarında" yapacaklarını söylüyor.

Mailbox: Mailbox, e-posta kullanımını korkunç bir iş olmaktan çıkarıp, size temiz bir gelen kutusu sunuyor. Sadece Gmail ve iCloud'u destekleyen istemci, ihtiyacınız olmayan e-postaları arşivleyerek sizi kalabalıktan kurtarıyor.

Reeder 2: Önde gelen RSS ve paylaşım hizmetleriyle (Feedbin, Feedly, Feed Wrangler, Fever ve Readability) bağlanan Reeder, hem güzel bir görümüne sahip, hem de çok hızlı.

Infinity Blade 3 ve diğerleri

Infinity Blade 3: Android'li oyun severler, Flappy Bird gibi "büyük" (!) oyunlarla övüyorlar. Epic Citadel, aynı dünyayı sunsa da sokakları dolaşmak, Infinity Blade 3'deki kadar eğlenceli değil.

Clear: Clear'ın akıllı ve sezgisel arayüzü, hatırlamanız gereken her şeyi hızla kaydetmenize izin veriyor.

Nosy Crow uygulamaları: Nosy Crow'un resimli kitapları, küçük çocuklar tarafından çok seviliyor. Firmanın kitapları 2012'de Google Play'e gelmişti, ancak şu an geri çekilmiş görünüyor.

iWork: Google ve Microsoft, Office 365 ve Google Docs ile harika mobil ofis uygulamaları sunsalar da, bu araçlar iWork kadar iyi değiller. Özellikle Keynote, müthiş bir uygulama.

Garageband: Apple'ın iMovie, iPhoto gibi iLive uygulamaları harikalar. Ancak Garageband tam anlamıyla büyüleyici bir müzik oluşturma aracı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

iphone kullaniyorum. İlk defa duyuyorum. Belki cok yararlidir ama hic eksikliklerini duymadim :)

Android ile yapılabilecekler karşısında bu uygulamalar bir hiç.

Sadece yazarı bağlayan bir yazı olmuş uygulamaların hiçbiri ilgimi çekmedi yani hiçbir kaybım yok. Google play gayet dolu, Android yeterince iyi (Android 2.3.6, 4.1.2, 4.3 ve 4.4 yüklü 4 cihazım var), torrent kullanabiliyorum, ana ekranım widgetlarla harika, başkada bişey istemem.

@20 Şub 2014 01:42 yazar kendini avutmuş burada...

@20 Şub 2014 01:42 şarjdan,ısınmadan da bahset panpa :)))

@20 Şub 2014 14:39 çoğu Androidler'in sarji iphone dan iyi ve daha az isiniyor. samsunglari kurcalayip androide laf atan bilgisizlerden birisin sanirim

Appstore da android'i kıskandıran sadece 13 iPhone uygulaması değil en az 1300 uygulama vardır.... ciddi kalite farkı var arada....

@20 Şub 2014 03:07 Bide 3 nokta koymaz mı! Bu dandios kullanıcıları insanı verem eder ya. Kaliteymiş (!)

O kucucuk 4 inc ekranda dunyanin enguzel oyunlari olsada bes para etmez buyutecle mi bakicaz

"""Garageband: Apple'ın iMovie, iPhoto gibi iLive uygulamaları harikalar. Ancak Garageband tam anlamıyla büyüleyici bir müzik oluşturma aracı. """ kaçınız kullanamayı becerebiliyorsunuz ya da kaçınız bunun ne işe yaradığını biliyor da ""büyüleyici"" sıfatını koyabiliyorsunuz

Aman biz android kullanıcıları olarak yatamiyoruz bu uygulamalar bizde yok diye.

retrica :D

hani wp için uygulama ???

çok samimi söylüyorum bunların birtanesi bile ilgimi çekmiyor ki kıskanmam saçma olur.. elmacılar bizi kıskansın. hertürlü özgürlük ve konfor bizde

masalcı nine masalı şişirmiş...

aman ne önemli uygulamalar sırf haber olsun diye haber yapmışsınız, bu uygulamaların hiçbiri 5 para etmez ayrıca Facebook Paper sadece ABD'de kullanılıyor. burdaki ioscularda kullanamıyor. bizden farkı yok yani

ne gereksiz uygulamalar

~441 ppi pixel density

iwork dışında çöp

Arkadaş dalga geçer gibi mailbox yazmışsınız. O da sadece gmail e bağlanabiliyor. Kitkat da gmail built-in geldiği gibi e-mail diye ayrı bir program var. her türlü pop3, imap e-posta sunucusuna bağlanıyor. Bunun nesi Android de yokmuş gibi yazdınız ki ?

Androidi Kıskandırıyor demişsiniz ama iphone kullanıcısı olarak ben bu uygulamalardan faydalanamıyorum çünkü paralılar.

@20 Şub 2014 14:00 madem paran yok niye iphone kullanıyorsun?

Nike+fuelband gercekten on numara bir uygulama ancak sıkı spor yapan kişiler icin . Türkiye'den alacağın basket ya da kosu ayakkabısını nikedan al koştuğun mesafeden zipladigin yüksekliğe kadar ayakkabı ve bileklikler hesap etsin .

IFTTT, uzaktan bakiyorlar? Tasker denen uygulamayi duydunuz mu? Evet iste bu IFTTT denen sey, onun 100000de 1ini yapamaz.

telefon çok güzel bir telefon telefon lar kac paradn başlıyor

dogustanmı boylesiniz sonradanmı oldunuz 650 tl discovery alın her naneyi banamısın demeden calistiriyor. bu savurganlıgınızın sonu nedir anlamadım . milli servetimizi boş kutulara harcıyorsunuz

650 tl discovery alın her naneyi banamısın demeden calistiriyor :D.SAD.AS.DAS.D.AS.DAS.D.ASD.AS.D güldüm ya

WalkBand var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir