Android'i laptop'da böyle çalıştırdı!

Tam bir Android'i, basit bir laptop üzerinde çalıştırmak artık hayal değil...

Motorola, bir akıllı cebi laptop istasyonuna bağlayarak onu laptop'un işlemcisi haline getiren konsepti Webtop platformunda önemli değişiklikler yapıyor.

Motorola, şimdiye dek Android'in bir masaüstü işletim sistemi olarak iyi çalışmadığını düşünüyordu. Dolayısıyla bir Android cep ile birleştirilen Webtop, sadece Linux üzerinde çalışan bir Firefox web tarayıcısı ve birkaç düzenleme uygulaması sunuyordu. Ancak Webtop'da yapılan bir değişiklik ile artık Android'in tam anlamıyla kullanılabilir bir sürümü sunuluyor.

Yazılımın ortaya çıkan yeni bir videosunda, laptop modunda Webtop'un bir Android giriş ekranına sahip olduğu, telefondaki diğer uygulamalara erişilebildiği, ayarlar menüsünün ve dahili tarayıcının kullanılabildiği göze çarpıyor.

Motorola'nın Webtop platformu, laptop üzerinde Android'i böyle çalıştırıyor! Videomuzda izleyin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ben onu safkan notebook ile froyo ile usb ve CD ile denedim ancak kablosuz ag kartini tanimadi...

arayüz bence çok kötü

Bknz. Androidx86

Hiçte iyi bişey değil.Bence büyük tehlikeleri var android kullanıcıları ve web siteleri için!

isinize gelemdimi es geciyorsunuz Asus ve acer bu tarz modelleri 2 bucuk sene önce magazalarda satiliyordu ama Android malesef fare ile calismak icin dizayn edilmemis 5 para etmiyordu.

Harika bir gelişme...

Ben onuToshiba A 300 17 N e yükledim. Çok hızlı çalışıyor ''Defender'' oyunu da yüklü, oynadım bir türlü sonu gelmiyor. fakat kablosuz ağ kartini tanimadi...

Olursa güzel olur.

Eski notebook lar icin bence superbir gelisme bu

Bu yeni bişey değilki, android işletim sistemini herkez kurabilir. Gerekli iso dosyasına ufak bi arama ile ulaşabilirler

Yaklaşık 1 yıl önce yüklemiştim laptop'ıma bu yeni birşey değil. Ayrıca yüklenen versiyonlara göre sorunlar olabiliyor birçok donanımı kullanamayabilir, internete bağlanamayabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir