Android için 5 harika Siri alternatifi

iPhone'da Siri varsa Android için fazlası var! İşte Android için 5 harika, bedava Siri alternatifi!

Android için 5 harika Siri alternatifi

iPhone 4S ve Siri ile tanıştığımızdan bu yana telefonlarımızla daha fazla konuşmaya başladık. Hava durumunu kontrol etmemizi sağlayan, bize randevularımızı hatırlatan, arkadaşımızı arayabilen Siri ile popüler hale gelen ses tanıma teknolojisi, aradan geçen zaman içinde Android'e de çeşitli şekillerde uyarlandı.

Android ile çalışan bir telefonunuz varsa gözünüzün Siri'de kalmasına hiç gerek yok. İşte sizin için 5 harika Siri alternatifi.

Skyvi

Skyvi, ona kelimelerinizi anlatabilmeniz halinde size mesajlarınızı okuyabiliyor, mesaj gönderebiliyor, herhangi bir yeri tarif edebiliyor, müzik çalabiliyor, sosyal medya durumunuzu sesle güncelleyebiliyor ve fazlasını yapabiliyor. Bununla birlikte ses tanıma motoru, kelimelerinizi algılamakta zorluk çekebiliyor.

Iris

Iris, Google'da arama yapabiliyor, hava durumunu gösterebiliyor, konumları bulabiliyor, alarmınızı kurabiliyor ve sosyal medya durumunuzu güncelleyebiliyor. Iris'in ses algılaması harika olsa da işlev sayısı nispeten kısıtlı.

Maluuba, Robin ve Vlingo

Maluuba

Maluuba

Windows 8 tasarımına sahip Maluuba, internette arama yapmaktan restoranları bulmaya, navigasyondan sosyal ağ mesajlarınızı güncellemeye hemen hemen her şeyi yapabiliyor. Tam donanımlı bir kişisel yardımcı olarak adlandırabileceğimiz Maluuba'nın tek dezavantajı, onu bir Google hesabıyla eşleştirmek zorunda olmanız. Maluuba'nın ses tanıma başarısı ortalamanın üzerinde, karşınıza çıkardığı sonuçlar ise neredeyse kusursuz.

Robin

Daha çok bir sürüş asistanı görevini üstlenen Robin, ellerinizi kullanmadan konum, yol tarifi almak istediğinizde ve telefonunuza dokunmadan iletişime geçmek için harika bir seçim olabilir. Robin'in ses algılaması zaman zaman teklese de genel olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz. Robin'in bir diğer avantajı ise ses işleme hızının, yazımızdaki diğer uygulamalara göre daha yüksek olması.

Maluuba

Vlingo

Hantal bir dijital asistan yerine sadece temel işlevleri içeren bir asistan arıyorsanız, Vlingo size göre olabilir. Ses tanıma becerilerinin ortalama olduğunu deneyimlediğimiz Vlingo, kısıtlı işlevlerine rağmen sorularınıza verdiği doğru cevaplarla işinizi kolaylaştıracak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

siriye alternatif? hemde bedava? zeki müren?.....

Bunların hiç biri Siri'nin yerini tutamaz arkadaş. Ya bir kere o Siri'nin konuşma yerinde asalet var. Bunlar ne ? Siri ile her seyi yapar ardına bir de sohbet edebilirsin. :) Diyalog bakın ? - Siri do you like chocalate ? + I'm fine with whatever you choose. Eee simdi bu garibim androidler Siri'yi kıskanmasın da ne yapsın :(

@ibrhmglcyz android de varmı sıri

Iris sürekli takıliyor. Fakat siri veya s voice 2kat hizli algiliyor

türkçe konuşamayan adamlar siri'yi övüyor. sanırsın ana dilleri ingilizce. hey yavrum benim be.

@12 Şub 2013 21:33 Haklisin arkadaslar Türkceyi nivi yorkun arka sokaklarinda ögrendikleri icin 10 numara konusurlar siriyle.

@12 Şub 2013 21:33 Türkçe büyük harfle yazılır. :)

ya yeter artık sözünü dinletebilecek kişiler varsa şu apple firmasına söylesinler arkadaş SİRİ TÜRKÇE olsun artık bıktım beklemekten. Kaç tane dil var bizim güzel TÜRKÇE yok. Bende kullanmak istiyorum şu SİRİ'yi. Hep İngilizce hep İngilizce yeter artık İngilizce bilmek zorunda mıyım?

Türkçe yokmu

androidde ceyd-a var ciriyi öper atar deneyin

@14 Nisan 2015 22:04 aynen millett tutturmuş siri siri adam herşeyi tarayıcıyla yapıyor Lan djkajdjs

Asistan B ve CEYD-A'yı koymamışsınız

hangi 5 uygulama skyvi ve iris var yazıda başlıkta neden 5 tane yazılmış ilginç doğrusu

5 tane çok iyiymiş 1-skyvi 2-skyvi 3-skyvi 4-iris 5-iris arkadaş hani CEYD-A bence çok güzel çalışan türkçe, hemde birçok şeyi anlıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir