Android için Chameleon Launcher hazır

Android, bu devrimsel launcher ile bundan böyle asla eskisi gibi olmayacak!

Android için Chameleon Launcher hazır
Chameleon Launcher

Android'in popüler launcher'larından Chameleon Launcher, beta aşamasını tamamladı ve yaklaşık 10 dolar karşılığında Google Play'de indirmeye sunuldu. İlk olarak sadece tabletler için sunulan uygulamayı sizler için inceledik

Launcher, giriş ekranlarınızda konumunu ve boyutunu istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz 10 widget sunuyor. Widget'lar arasında Facebook, YouTube, Gmail ve haber akışlarını gösteren araçlar bulunuyor. Launcher, aralarından zevkinize göre seçim yapabileceğiniz farklı duvar kağıtlarıyla geliyor.

Chameleon Launcher'ı farklı yapan özelliği, saate ve konuma göre farklı giriş ekranları gösterebilmesi. Bunun için çeşitli kurallar oluşturabiliyor, ve nerede hangi ekranı görmek istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin sabahları Facebook güncellemelerini ve mesajlarınızı, akşam ise YouTube video önerilerini görebilirsiniz.

Ancak testimizde launcher'ın tam anlamıyla bitmediği izlenimi edindik. Örneğin hava durumu widget'ı çalışmıyordu. Gmail widget'ı ise okunmamış e-postalarınızı gösterse de onları direkt olarak açamıyordu. Bazı hatalar, bizde Chameleon Launcher'ın hala beta sürümünde olduğu izlenimini bıraktı. Ancak genel olarak launcher'ın yenilikçi konseptinin, şık giriş ekranlarının ve otomatikleştirme özelliklerinin çok hoşumuza gittiğini söylemeliyiz. Launcher için 10 doları gözden çıkarmaya değip değmeyeceği ise size kalmış.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şu ana kadar yapılan en iyi en hızlı en işlevsel ve en stabil launcher TSF Shell'dir.16 dolar karşılığında satın aldım ama hiç pişman olmadım.

yakında aptoide'ye düşer oradan indiririm :D

Herşey güzel de cok bilindik yerden dem vuracağım bu kadar güzel launcher programları her zaman sarjı kötü etkiliyor zaten bi sarj sorunudur gidiyor. PİL DEVRİMİ bekliyoruz

sadece tablet içinmiş bende sevindiydim

100mb ram harcıyordur heralde. android sisteminin dandik ram yönetimi sayesinde raminiz %90ın aşağısına inmez. bi uygulamaya girip geri çıktığınızda bir de ne göresiniz? launcher kapanmış bile!

devrimsel diye lanse edilmeye çalışılan bu launcher şu anda marketteki en kötü launcher uygulamasıdır.

Bi launcher 10 dolar olur mu yahu... tutmaz hacı bu... (bana inat fanboyları türer bunun şimdi epılcılar gibi)

Türkçe desteği varmı?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir