Android için en iyi 10 Facebook uygulaması!

Facebook'suz yapamayan ve Android cep kullananlar... İşte çok işinize yaracak 10 Facebook canavarı!

  • Zeynel A. Öztürk

Nüfusu 800 milyona yaklaşan Facebook için geliştirilen uygulamaların sayısı da her geçen gün artıyor. Android platformunda Facebook'a yönelik sayısız uygulama bulmanız mümkün. Bu yazımızda Android'deki en iyi 10 Facebook uygulamalasını sizler için seçtik.

10. FriendCaster Chat: Uygulama, Facebook'un sohbet işlevini daha basit ve kullanımı kolay bir hale getiriyor. Arkadaşlarınızı favorilere eklemeniz, 5 temadan biriyle görünümü özelleştirmeniz mümkün.

9. Friends Checker: Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama ile kimin sizi sildiğini, arkadaşlarınızın arkadaş listelerindeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

8. myChatDroid: Uygulama ile Facebook'un sohbet işlevine erişmeniz mümkün. Yüz simgeleriyle gelen uygulamada web sayfası bağlantılarına tıklanabiliyor.

Vonage, Color Themes, SimpleChat...

Funny Status ile Facebook duvarınıza gönderecek eğlenceli yazılar bulabilirsiniz

7. Vonage: Vonage'in yüklü olduğu Facebook kullanıcıları, WiFi veya 3G üzerinden, çağrı ücretlerine tabi olmadan birbirlerini arayabiliyorlar.

6. Color Themes: Uygulama, Facebook profilinizi çeşitli temalarla özelleştirebilmenize izin veriyor.

5. SimpleChat: Facebook için basit bir sohbet uygulaması arıyorsanız, yüz simgelerini destekleyen, konuşmaları kaydedebilen ve belirli arkadaşlarınızı favori olarak seçebildiğiniz SimpleChat'i denemelisiniz.

4. Funny Status: Duvarınıza komik durum güncellemeleri göndermek istiyorsanız, uygulama içerisinde bulunan 1.500'ün üzerinde durum güncellemesi size yetecek. Ancak uygulamanın İngilizce olduğunu hatırlatalım.

Facebook, FriendCaster, Go!Chat

3. Facebook: Facebook'un geliştirdiği resmi uygulama, arkadaşlarınızın profiline bakmak, güncelleme göndermek, mesaj okumak gibi web sitesinden yapabileceğiniz birçok işlevi size Android cebinizde sunuyor.

2. FriendCaster: Android Market'teki en kapsamlı Facebook uygulamalarından bir tanesi olan FriendCaster ile fotoğrafları düzenleme ve onlara efekt eklemenin dışında Facebook arkadaşları ekleyebilir veya silebilir, etkinliklere ve gruplara göz atabilirsiniz.

1. Go!Chat: Facebook için mevcut en iyi sohbet uygulaması olan Go!Chat, temiz bir arayüzün yanında güvenli oturum açma, Facebook uyarıları özelliği, konum ve fotoğraf paylaşabilme özellikleriyle göz dolduruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bugün insanlar Facebook kullandığını gururla söylüyor

Biri Facebook kullanıldığı açıklanınca millet vay be diyor!

Toplum davranışları desteği sayesinde, Facebook bir gelişmişlik göstergesi, çağa ayak uydurma kanıtı olarak toplumda kabul görüyor

Oysaki Facebook`dan önce; bilgisayarı chat yapma ve online tavla oynama için kullananlar ülkemizde toplumun her kesiminden yerden yere vuruluyor, sonradan görme muamalesi yapılıp alay üzerine alay ediliyordu

Aslında bugün Facebook`da yapılanlar aynı şey olduğu halde (chat ve online oyun) bugün ki yapılan muamelenin farkının sebebi nedir acaba? [ben sordum ama cevabını yine ben vereyim; heryerde bangır bangır Facebook reklamının yapılması (televizyon programları ve dizileri ve de Hollywood filmleri, O`brain programları, yeryüzündeki neredeyse bütün firmalar, televizyona çıkan üniveriste öğretim üyeleri ve profesörler, hatta Amerikan başkanı , ve de hatta ortadoğudaki ayaklanmalarda bile), ama chat sitelerinin reklamının yapılmaması]

Yanlış anlaşılmasın bu bir hizmet, isteyen istediğini kullanır kimse kimseye bu konuda karışamaz ancak Facebook`da öyle bir muammele varki; aslen blog sitesinin makyajlanmasından başka birşey olmayan bir internet sitesinin mevcut durumu öyle bir abartılıyor ki; neredeyse insanlığın kurtarıcısı gözüyle bakılıyora benzer absürt durumlardan ortalık yıkılıyor!

son olarak: yanlış anlaşılmasın ben paranoyak biri değilim ancak; bu Facebook İlluminati örgütüne üye yada bu örgüt tarafından kullanıldığı ortaya çıkarsa hiç şaşırmam, çünkü bu Facebook hakkında tonla acayiplik mevcut!

samsung galaxy s 2 ıle fecabookta sanal okey oynanırmı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play