Android için Google Translate yenilendi!

iPhone'un Siri'sinin ardından Google da boş durmadı ve popüler hizmetine bakın ne ekledi...

  • Zeynel A. Öztürk

Google, Android mobil çeviri uygulaması Google Translate'in yeni sürümünü indirmeye sundu.

2.2 sürümünde, önceden kısıtlı özellikler sunan konuşmadan-konuşmaya işlevi geliştirilirken 12 ek dil için de destek sağlanmış. Bu diller arasına Türkçe de dahil bulunuyor. Yeni özellik, istenmeyen çevirileri engellemeye yönelik bir işleve de sahip. Bu sayede gülünç bir duruma düşme riskinden de uzak kalabiliyoruz. Yeni Google Translate'in nasıl çalıştığını videomuzda seyredebilirsiniz.

Siri'nin aksine Türkçe ses tanımasını başarıyla algılayan Google Translate'de en zor tekerlemelerinizi bile konuşarak ilettiğinizde çevrildiğini görebilirsiniz.

İşte yeni Google Translate Android uygulaması ve konuşmadan-konuşmaya çeviri özelliği! Videomuzda izleyin

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bu bir süredir beta olarak androidde vardı

Google translate ve sesle kontrol zaten türkçe destekliyordu fakat bu güncelleme güzel oldu :)

Adamlar hususi 4S'in çıkışını beklemişler helal olsun yahu :D Ben esas iOS'ta da güncelleyecekler mi onu merak ediyorum.

Apple buna dava açar :D

bunla siri'nin alakası yokki siri sesli komutlarınızı alıp cevap veriyor bunda sadece çeviri..

Kopyalayan taklit eden google degil apple. siri sesle kontrol, sesle ceviri degil. sesle kontrol zaten galaxy s2 de vardi. Apple sesle ceviri yapacaksa zaten google in hizmetini kullanacak. google maps i kullandigi gibi. herseyi birbirine karistiriyorsunuz

google iyi yapar
apple iyi pazarlar

google translate, kelimeleri yerlerine göre cevirmiyorki, çevirdigin kelimeyi yani saçma sapan bir cümle oluyo, bize tercüman olcak çeviri lazım. translateyi hiç sevmiyorum.

abicim siri nin yaptığı biz zaten android de en baştan beri kullanıyoruz yani anlamıyorum ben hiç elle mesaj yazmam mesela hep konuşarak yazıyorum bende google apple a dava açmalı saçmalık bu

aylardır bu özellik var, neden google siri yi bekledi ki? burası ilginç...

ya siz androidin dandik sesle kontrolünü siriyle bir mi tutuyorsunuz ? :D

-----

sirinin yapıp android'in yapamadığı 30 şey sayarım size en az

"abicim siri nin yaptığı biz zaten android de en baştan beri kullanıyoruz yani anlamıyorum ben hiç elle mesaj yazmam mesela hep konuşarak yazıyorum bende google apple a dava açmalı saçmalık bu"

bazı arkadaşlar siri'nin ne olduğunu anlayamamış galiba. siri dediğimiz şey konuştuklarınızı anlayıp size cevap veriyor sadece anlayıp yazıya geçirmiyor. mesela bugün hava nasıl, ankaraya nasıl gidilir, hatırlatıcı ayarla, ...'i ara, ...'a mesaj at, ...'ın doğum gününü 1 aralık olarak ayarla, işten ayrıldığımda diş doktoruna gitmemi hatırlat, buralardaki restoranları göster gibi şeyleri anlayıp sizin istediklerinizi yapıyor ya da sesli olarak cevap veriyor. android'deki sesi anlama gibi basit değil, ayrıca internet üzerinden anlamıyor kendi hafızasında herşey. yani diyorum ki bilmeden konuşmayın.

Sen de yorum yaz